Hızlı Kilo Verme Yöntemi
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / 10 Adımda Hızlı Kilo Verme Yöntemi
Hızlı Kilo Verme Yöntemi
Hızlı Kilo Verme Yöntemi

10 Adımda Hızlı Kilo Verme Yöntemi

Kilo vermek için yapılası gereken ilk şey azim ve hırstır. Eğer spor yapmaya, yürümeye vaktiniz yoksa tam size göre bir hızlı zayıflama yöntemleri olan on adımda hızlı kilo verme ile karşınızdayız. Spor yapmayı sevmiyor, yürümeyi sevmiyor ve diyet programlarına sadık kalamıyorsanız, on adımda hızlı kilo verme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Daha fazla vakit kaybetmeden hızlı kilo verme ile ilgili yazımıza birlikte göz atalım.

Yemeklerden öncelikle su için;Yemeklerden önce su içmek tokluk hissi yaratacağından daha az yemek yemiş olacaksınız.

Sevmediğiniz Yiyeceklere Yönelin; Her yemek sevilir diye bir kaide yoktur. Sevmediğimiz bir yemeği yemek istemeyiz. Bu nedenli yemek masamızda sevmediğimiz yemeklerde bulundurmalıyız böylelikle sadece yiyebildiğimiz kadarını yeriz sevmediğimiz yemeği bırakıp kaçarız 🙂

Tatlı Yerine çikolata Yiyin; Acıktığımız zamanlarda canımız sürekli tatlı yiyecekler çeker. Pasta,Baklava, Kurabiye, tatlı hamur işleri gibi yiyecekler yerine küçük bir çikolata tüketerek açlık hissimizi yatıştırabilirsiniz. Bu şekilde kalori miktarını dengede tutabilirsiniz.

Porsiyonları Azaltın; Sürekli yemek yediğiniz tabaklarınızı değiştirin, Derin tabaklarda yemek yemek yerine, derin olmayan tabakları tercih ediniz. Bu şekilde tabaklarınız daha az yiyecekler dolar ve porsiyonlarınızı küçülterek, yemeğinizi bitirdiğinizde psikolojik olarak aç olsanız dahi size tokluk hissi yaratacaktır.

Hareketlerinizi Artırın; Spor yapmak için vaktiniz yoksa veya spor salonlarına gidemiyorsanız hareket hızınızı artırmalısınız. İşe giderken evden biraz daha erken çıkıp, bir sonraki durakta servisinizi bekleyebilir veya ayakla iş yerinize gidebilirsiniz. Gün içerisinde yapacağınız bu tür yürüyüşler hem sağlığınız için hemde kilo vermek için en ideal kilo verme metodudir. Ayrıca asansörleri ve yürüyen merdivenleri kullanmak yerine, eskisi gibi merdivenleri kullanabilirsiniz. Bu tür kısa ve etkili yürüyüşlerin en etkisini kısa sürede gösterecektir.

İçeceklerinize Dikkat Edin; İçtiğimiz her içeceğin farklı kalori değerlerine sahiptir.Dedelerimiz boş yere gazlı ve meyve suyu türevi içecekler yerine bol bol su tüketmiyor, İçeceklerinize dikkat etmezseniz hızlı ve dikkatsiz bir kalori almış olursunuz. Kola, meyve suyu, şarap vb. içecekler yüksek miktarda kaloriye sahiptirler. Bu yüzden bol bol su tüketmeliyiz. Farklı bir içecek içmek istesek suya limon, salatalık vb. gibi meyve ve sebzeler ekleyerek suyun tadını değiştirebiliriz.

Aç Kalma Sürenize Dikkat Edin; Kilo vermek için sakın ola kendinizi aç bırakmayın, gün içerisinde hiç yemek yememeniz veya akşam tek öğün yemek yerseniz bu size kilo verdirmez tam aksine daha fazla kilo aldırır ve sağlık açısından oldukça tehlikelidir. Az ye öz ye prensibine dayanarak veya az az yemek yeyip öğün sayınızı artırabilirsiniz.

Yüksek Protein ve Bol Lifli Gıdalar;Atıştırmalık olarak abur cubur yemek yerine daha çok lifli gıdalar tercih edin, peki nedir bu lifli gıdalar diyecek olursanız Tahıllar, Meyveler (Elma Portakal Kayısı Muz gibi meyveler lifli gıdalardır)

Akşam Yemeğini Erken Yiyin; Akşam yemeği en önemli öğünlerinden biridir. Eğer geç saatlerde yemek yerseniz çok fazla miktarda kalori alırsınız buda kilo almanıza neden olur. Hele ki bazıları var ki akşam yemeğini yeyip uyurlar bu tur insanlar ömür boyu bir balkona bakmak zorunda kalırlar:) Akşam yemeklerinizi 4-5 saat önceden yemeniz sağlığınız için önemlidir, hemde kilo vermek için en ideal yöntemlerden biridir.

Uykunuza ciddiyet Verin; Bir insanın ortalama 7 ile 9 saat arasında uyuması lazım, eğer uyku sorununiz varsa erkenden düzene sokmanız gerekmektedir. Ayrıca bilim adamlarının araştırmalarına göre gece uyumayıp gündüz uyuyan insanlar kilo almaya daha müsaittir. Çünkü insan vücudu güneş gibi geceleri inzivaya çekilir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Karbonhidrat Döngüsü Diyeti Nedir?

Karbonhidratlar gereksiz yere kötü bir şöhrete sahiptir, çünkü insanlar onları kilo alımı, diyabet ve diğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz