Home / Moda / Trendler / 2015 Makyaj Modası

2015 Makyaj Modası


2015 moda trendlerini takip ediyorsanız, kıyafetlerinizi tamamlayacak makyaj hilelerinden de haberdar olmanız gerekli! Bu yazımızda size tarzınızı tamamlayacak makyaj sırları vereceğiz. 2014 yılının sonlarında gerçekleşen moda haftalarının sonrasında gelecek yılın makyaj modasına göz kırpan makyaj stilleri konusu için bilgi sahibi olabildik.

2015 yılında makyaj masalarımızda temizlik yapmamız gerekecekmiş bunun gibi görünüyor. Son makyaj trendlerini incelediğimizde, yıl boyunca yüzlerde sadelik ve ya sırf göze çarpan bir kısmın ön plana çıkarıldığı makyaj modelleri göze çarpıyor. Bunu al halı törenlerinde de gözlemleyebiliyoruz.

Yani gölgeli bir makyajı; parlak rujlar, renkli allıklar ve uzun kirpiklerle tamamlamaya çalışma dönemi bundan böyle sona erdi. Makyajınıza başlarken cildinizin rengine uygun bir kapatıcı ile kusurlarınızı kapatabilir sonrasında hafif bir fondöten yada tercihen BB krem ile renk dengenizi sağlayabilirsiniz.

Kış aylarında olduğumuz şu günlerde donuk, şarap rengi tonlarında bir ruj, ince sürülmüş bir eyeliner ve rimel ve son olarak da hafifçe sürülmüş gül kurusu tonlarında bir allık ile sofistike bir görünüm kazanabilirsiniz.

eğer dudaklarınız yerine gözlerinize dikkat çekmek istiyorsanız, gölgeli bir göz makyajını hafif bir dudak parlatıcısı ile kapatmanız yeterli olacaktır.

2015 makyaj modasının en şaşırtıcı sürprizlerinden bir tanesi de mavi ve turuncu tonlarda yapılan dumanlı göz yani smokey eyes modası. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte punk tarzından esintiler ombre makyaj, kedi gözü makyaj ve öteki bütün makyaj tekniklerini etkisi altına alacak.

lakin siz sakın tarz olayım derken rezil olmayın. Mavi tonlarında oluşturulmuş bir göz makyajının altına pin up tarzı kırmızı bir ruj sürmeye kalkmayın. Unutmayın, bu sene yalın güzelliğimizi ortaya çıkartmaya çalışıyoruz!

aynı uyarı allıklar için de geçerli. Son Donna Karan, Nicole Miller benzeri önemli defilelerde gördük ki solgun renkli makyaj uygulamalarının doğru uygulanması 2015 yılında kim şık kim rüküş belirleyecek.


Check Also

Geçmiş Döneme Damga Vurmuş Moda Trendleri

Geçmiş dönem moda trendleri ; moda için geçmiş çokta karanlık bir dönem değildi hatta oldukça renkli ve çeşitliydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz