Home / Diğer Bilgiler / 2018 Yılının en Çok Tercih Edilen Bebek İsimleri

2018 Yılının en Çok Tercih Edilen Bebek İsimleri

Yılının en Çok Tercih Edilen Bebek İsimleri

Her muayenede bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için can attınız değil mi? Şimdi sıra bebeğiniz için hangi isimi vereceğinize karar vermekte. Biz geçtiğimiz yılın en çok tercih edilen isimlerini tespit ettik.

Anne ve baba olacağınızın haberini almak, insanın elini ayağını karıştıran en tatlı telaşlardan biri olsa gerek. Bu telaş aslına bakarsanız beraberinde birçok da sorumluluğunuz olacağının işaretidir. En basitinden bebeğiniz için uygun isime karar vermek. En basitinden dediğimize bakmayın siz. Bazen içinize sinecek, aynı zamanda güzel anlamı olan ismi bulmak zor olabilir. Aramızda “Tam da şuan bir araştırayım” diyenler için işte bu yılın en çok tercih edilen isimleri, bu isimlerin anlamları.

İşte en Çok Tercih Edilen Çocuk İsimleri

Türkiye istatistik kurumu verilerine göre bu yıl doğan kız bebeklere en çok ‘Zeynep’, ‘Elif’ ve ‘Defne’ erekek bebeklere ise ‘Yusuf’ ‘Eğmen’ ve ‘Ömer’ isimleri verildi. Kız çocuklarda sırasıyla ‘Zeynep’, ‘Elif’ ve ‘Defne’ isimlerinden sonra dördüncü sırayı ‘Hiranur’, beşinci sırayı ‘Ebrar’ aldı.

‘YUSUF’ ismi zirvedeki yerini koruyor

Erkek bebeklerde ise ailelerin birkaç yıldır en çok tercihi ‘Yusuf’ ismi oldu bu yılda ilk sırada yer alan ‘Yusuf’ ismini surasıyla ‘Eğmen’, ‘Ömer’, ‘Emir’, ‘Miraç’ ve ‘Ömer Asaf’ isimleri takip etti.

En Çok Tercih Edilen İsimlerin Anlamları

Kızlarda..

Zeynep: Değerli taşlar, mücevherler. Değerli olan her şey.

Elif: Arap alfabesinin ilk harfi. Dost, tanıdık. Işık saçan güzel kız.

Defne: Akdeniz ikliminde yetişen yaprakları sert ve üst yüzleri parlak açık sarı çiçek ve güzel kokan defnegillerden bir ağaç

Hiranur: Mekke’de bulunan Hira Dağı(Cebel-i Nur) Hz. Muhammed’e ilk vahiy bu dağda iken gelmiş ve Cebrail isimli vahiy meleği ilk defa bu dağda gerçek haliyle görülmüştür.

Ebrar: İyiler, dindarlar, özü sözü doğru olanlar.

Erkeklerde..

Yusuf: Yakup Peygamberin oğlu, Kendine hayran bırakan kişi.

Eğmen: Daha uğurlu, çok talihli, hayırlı, kutlu.

Ömer: Doğru yolda ve dürüst olan. Canlılık, yaşam gücü sahibi.

Emir: Bir kavmin,bir şehrin başı. Büyük bir hanedana mensup bir kimse.

Miraç: yükselme, çıkma. Hz. Muhammet’in göğe yükselmesi

Asaf: Erdem, ileri görüşlülük, yönetimde başarı

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Kahveyi İçmek Dışında Farklı Alanlarda Kullanabilirsiniz

Metabolizmayı hızlandırır, sabahları güne zinde başlamanızı sağlar, hastalıklardan korur fakat kahvenin yaraları bunlarla bitmiyor. Kahveyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz