Home / Eğlence / Gezi / Adana’da Kebap Yenilecek 10 Yer

Adana’da Kebap Yenilecek 10 Yer

Adana’da Kebap Yenilecek 10 Yer

Adana’da en iyi kebap nerede yenir, Adana denildiğinde akıllara ilk olarak kebap gelmektedir. Kebap herkes tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Adana’da ise kebap neredeyse köşe başı yapılmaktadır fakat her yerden kebap yenilmeyeceğini bütün herkes bilmektedir. Adana’da gerçekten kebap yemek isteyenler ise aşağıdaki yerlerde lezzetli bir kebap deneyimi yaşayabilir;

Eyvan Kebap– Adana’nın en iyi kebapçılarından biri olarak bilinmektedir. Eyvan Kebap müşterilerini çok büyük bir ilgi ile karşılamaktadır. Bu restoranda sipariş verdikten sonra ise daha sipariş gelmeden müşterilerini ikramları ile doyuran bir firma olarak hizmet vermektedir. Kebap siparişi geldiğinde ise yanındaki salatası veya biberi ile müşterilerini çok fazla memnun etmektedir.

Kebapçı Ufuk’un Yeri–  Kebapçı Ufuk’un yerinde gösteriş çok fazla yer almamaktadır. Gösterişten çok lezzet konusunda müşterilerini çekmektedir. Ufuk’un yerinde kebap gelmeden önce ise tahinli salata verilmektedir. Bu salata ise çok fazla beğenilmektedir.

bol kepçe

 

Bol Kepçe– Tamamen esnaf lokantası olarak uzun yıllardır işlerini devam eden restoran müşterilerine çok az ve doymayacak şekilde az porsiyonlar yerine çok fazla porsiyonlar getirerek onları mutlu etme konusunda çok büyük bir dikkat içindedir.

Elem Restoran–  Küçük bir esnaf lokantası olarak işe başlayan bu küçük lokanta büyüyerek ve gelişerek çok büyük yerlere gelmektedir. Bunun sebebi ise lezzetinden hiçbir zaman ödün vermemesidir. Kebap lezzetinden başka ise buraya gelenler sucuklu ya da tereyağlı humus yemeden gitmemektedir.

Kazancılar– Adana’nın ne eski dükkanlarından biri olarak bilinen kazancılar hem yemek yiyerek hem de eğlenmek isteyen kişiler için çok ideal bir yerdir. Adana da neredeyse her ailenin uğramış olduğu yer kebap bakımından çok fazla beğenilmektedir.

Cik Cik Ali– Bu restoran kebabından dolayı çok fazla ün salmaktadır. Kebabı çok fazla beğenilen bu yerde sumaklı soğanı ve mantar salatasına kadar bütün mezeleri beğenilmektedir. Ünlü gurme Vedat Milor’den bile geçerli notu almaktadır.

Kebapçı Mesut– Kebapçı Mesut 1921 yılından beri müşterilerini ağırlamaktadır. İlk zamanlarından beri hiç lezzetini bozmamakla birlikte ikramları ile müşterilerini beklemektedir.

İştah Kebap– Çok fazla duyulmamış olan İştah Kebap küçük bir dükkân olarak müşterilerini karşılamaktadır. Buradan kebap yiyen müşterileri ise başka yerde kebap yememektedir. Hem mezeleri hem de kebabın lezzeti ile müşterilerini çok memnun şekilde dükkanlarından göndermektedirler.

Kling Usta– Kling usta çok büyük bir dükkânda bulunmasa da müşterilerini çok büyük bir lezzet şöleni yaşatmaktadır. Muhteşem Kebabının dışında ise külbastı tatlısı ile çok fazla mutluluk yaratmaktadır.

Yeşil Kapı-Yeşil Kebap çoğu müşterisi tarafından çok fazla sevilmektedir. Bunun sebebi ise muhteşem kebabı yanında verilen mezeleri ile çok fazla ün salmayı başarmış mekanlardan biri olarak bilinmektedir.

Adana’ya gidip de asla bu restoranların hiçbirinden yemeden gelmeyin, mümkünse ve kebabı seviyorsanız hepsine gitmenizi ayrı ayrı tavsiye ediyoruz. Hepsine gitme şansınız yoksa en azından bir tanesini seçin ve kebaba doyana kadar yiyin

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz