Home / Eğlence / Gezi / Adana’da Kebap Nerede Yenir Terihçesi

Adana’da Kebap Nerede Yenir Terihçesi

Adana’da Kebap Nerede Yenir?

Adana ülkemizin en güzel şehirler arasına girmeyi başarmıştır. Halkı ile doğal güzellikleri ile yemekleri ile oldukça ilgi çeken görülmesi gereken yerler arasındadır. Adana denilince akıllara ilk gelenler arasında tabi ki adananın meşhur olan yemeği adan kebabıdır. Peki Adana’da en iyi kebabı nerede yiyebilirsiniz. Şehrin her yerinde aslında kebap yiyebilirsiniz. Her ustanın kendine özgü olan tarifi vardır. Adana kebabını yapmak herkesin yapabileceği bir iş değildir. Ustalık gerekmektedir. Adana kebabı acı olan kebap türüdür. Yaklaşık bir kilo et bir diş sarımsak pul biber maydanoz soğan lavaş gibi malzemeler gerekmektedir. Kebap denilince sadece adana kebabı gelmesin aklınıza. Bunun haricinde ciğer, kaburga çöp şişi gibi yemekleri de oldukça yenilmektedir. Ayrıca bu yemeklerde tavsiye edilir. Ülkemizde et oldukça sevilmektedir. Etin sevilmesinde öncülük etmiş şehirlerarasında adana başlıca gelir. Adana halkı da etti sevdirebilmeyi başarmıştır. Kebap yıllar öncesinde adananın Çukurova ilçesine bir armağan gibi bırakılmıştır. En iyi kebapları yiyebileceğiniz bölgeler arasında kurtuluş mahallesi vardır. Seyhan otelin civarları ve büyük saatin olduğu yerlerde çok güzel kebaplar yemeniz mümkün.

Kebabı yemeniz size çok pahalıya mal olmayacaktır. Oldukça uygun fiyatlara yemeniz mümkün. Şehre ülkeniz her yerinden kebap yemek gelen insanları görebilirsiniz. Oldukça sıcakkanlı olan şehirde salaş yerlerde yemek insanlara daha samimi bir yaklaşım da gelmektedir. Kebabın bu günlere gelmesinin sebebi köklü olan tarihçesidir.

Köz, ateş ve et kelimelerinin birleşmesiyle bu kebabın ismine kavuşması Arapça kökeninden gelmektedir. Arap kökenlerinin de bu şehirde ve civarlarında yaşamaya devam ettiklerini söyleyebiliriz. Adana Kebabının haricinde yakın olan bir diğer şehirde Urfadır. Urfa kebabı da ününü yaymıştır fakat iki kebap arasında ki fark adana kebabının acılı olmasıdır. Bu bölgedeki, i insanların acıya ilgili olduğunu ülkemiz hakimdir. Kebaplarından oldukça söz ettiren halk uzun yıllar boyunca kebabından söz ettireceğini ve dünya çapına bu yemeği yayabilecek güzellikte olan bir tat olduğunu kanıtlayabilir.

 

Adana’da Kebap Yenilecek En İyi 10 Restoran 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz