istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Hastalık / Adet Kanında Pıhtı Olmasının Nedenleri

Adet Kanında Pıhtı Olmasının Nedenleri

Adet Kanında Pıhtı Olmasının Nedenleri

Her genç kız ergenlik dönemiyle birlikte, adet kanamalarını görmeye başlar. Bununla birlikte hem biyolojik olarak büyüdüğünü hem de farklı özellikleri vücudunda gördüğünü fark etmektedir. Adet kanamaları, her ayın belli dönemlerinde görülmektedir. Bu dönemlerde kadınların bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda adet kanamalarında; kan rengi, kan yoğunluğu gibi etkenler kadınların sağlığı hakkında da bilgi vermektedir. Her kadın farklı kan yoğunluklarında ve farklı renklerde adet görebilmektedir. Adet kanının kırmızı ve koyu kırmızı dışındaki renklerde olması,  adet gören kadının sağlığı için tehdit unsuru oluşturmaktadır. Özellikle yeşil renkli adet kanamaları, kadınların böbreklerinde ve boşaltım sistemlerinde sıkıntı olduğunu göstermektedir. Bu nedenle adet kanamalarında yeşil renk olan kadınlar, hemen bir hekim kontrolüne girmeli ve kadın doğum uzmanlarına başvurmalıdırlar. Bu sayede oluşabilecek sorunlar engellenmekte ve adet gören kadınların sağlığı geri kazandırılmaktadır. Bunun dışında adet kanını pıhtı halinde gören kadınlarda, bir hekimden yardım almalıdır. Pıhtılaşmanın nedenleri arasında; böbrek rahatsızlıkları, beslenme düzensizliği, kafeinli yiyecek ve içeceklerin sık tüketilmesi gibi etkenler yer almaktadır.

Adet kanının farklı renklerde ve yoğunlukta görülmesi, kadının vajina sağlığı hakkında da bilgi vermektedir. Bu durumda kadınlar, özellikle adet dönemlerinde temizliklerine dikkat etmeli ve her 5-6 saatte bir pedlerini değiştirmelidirler. Bu sayede vajinal sağlık korunakta ve oluşabilecek sorunlar engellenmektedir. Aynı zamanda adet dönemleri çok ağrılı ve sancılı geçen kadınlar, bir kadın doğum uzmanından da yardım alabilmektedir. Bu sayede adet dönemleri daha sağlıklı geçebilmekte ve kadınlar sancılarında kurtulabilmektedir. Bununla birlikte kadınlar adet dönemlerinde, hem beslenmelerine hem de temizliklerine dikkat etmelidirler. Özellikle bu dönemlerde daha çok meyve, sebze gibi ürünlerin tüketilmesi gerekmektedir. Bunun dışında paket yiyecekler, et ürünleri, kafein içerikli yiyecek ve içecekler, alkol gibi ürünlerin kullanılması da; kadınların adet dönemindeki sorunların oluşmasını tetiklemektedir. Buna bağlı olarak hem karın ağrıları hem de vajinal ağrılar, adet dönemi içerisinde sık görülmektedir. Bu tarz olumsuzluklardan kurtulmak ve bir daha karşılaşmamak isteyen kadınlar, kendilerine ve biyolojik sağlıklarına da önem vermelidir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Kilo kaybı: Yorgunken neden daha az kalori yakarsınız

İçindekilerDinlenmek neden önemlidir?Neden dinlenmek önemlidir?Ne kadar kalori yakarız? Egzersiz yapmak ve sağlıklı yiyecekler yemek, kilo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz