Home / Anne ve Bebek / Anne Sütünü Arttıran Çay Tarifleri

Anne Sütünü Arttıran Çay Tarifleri

Anne Sütünü Arttıran Çay Tarifleri

Anne sütü çocuk gelişimi açısından oldukça önemli bir unsurdur. Bebekler anne sütü ile birlikte daha sağlıklı bir gelişim göstermektedirler. Anne sütü ise bebekler için oldukça kolay sindirilen bir besindir. Bebek beden ve ruh sağlığı gelişimi açısından anne sütüne oldukça fazla ihtiyaç duymaktadır. Anne sütü bebek için her zaman hazdır ve bebek tüketimi için oldukça uygun sıcaklıkta olan bir besindir. Bebeğin gelişimi ise anne sütü ile daha sağlıklı ve daha kolay olmaktadır. Anne sütü bebeğin gelişimi için 6 ayda gerek duyduğu bütün protein ve yağ gibi besin değerlerini sağlamaktadır. Anne sütü ile 6 ay beslenen bebek D vitamini ve flüorür dışında hiçbir ek besine gereksinim duymamaktadır. Anne sütü içerdiği maddeler sebebi ile bebeği enfeksiyonlardan korumaktadır ve ishale sebep olan mikropların oluşumunu engellemektedir. Anne sütü ise bebek için oldukça yatıştırıcı bir etkiye sebep olmaktadır. Bebeğin zekâ gelişimi ise anne sütüyle beslenme sonucunda daha iyi olmaktadır.

Emzirmek ise anneye oldukça fazla etki sağlamaktadır. Günümüzde bazı kadınlar vücutlarında deformasyon olmaması için anne sütünü kesmeye çalışmaktadırlar. Bu oldukça yanlış bir davranıştır. Emzirmenin bebeğe sağladığı yararlar dışında anneye de birçok fayda sağlamaktadır. Emziren bayanlarda rahim azı kanseri oldukça az görülmektedir. Doğum yapan bayanların rahimlerinin çok çabuk eski haline dönmesinde yardımcı olmaktadır. Annelerin lohusalık dönemleri ise daha rahat bir şekilde geçmektedir.

Kimi annede belirli etmenler sonucunda süt oldukça az gelmektedir. Bu nedenle bu anneler ve emzirmekte olan anneler bebeklerine daha fazla fayda sağlamak amacı ile sütlerini arttırmak için doğal birçok yöntem bulunmaktadır. Anneler evlerinde kolayca hazırlayabilecekleri bitkisel çaylar ile birlikte sütlerini kolaylıkla arttırmaktadırlar. Rezene çayı büyük ölçüde anne sütünü arttırmaktadır. Rezene çayı ise hem anne sütünü arttırmaktadır ve sütün yağ miktarını büyük ölçüde arttırmaktadır. Anne sütünü arttıran bir diğer çay ise ıhlamur çayıdır. Bir başka çay ise ısırgan otu yapraklarıyla hazırlanan çaydır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diş Kontrolü Çocuklarda Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Düzenli hekim kontrolü, çocuğun hekim ile ilişkisinden kaynaklanan bilinçlenme, diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması çocuğun ileriki yaşlarda rahat etmesini sağlayacak olan en büyük kazançlardır

One comment

  1. kadın sitesi

    Rezene çayını tavsiye ederim, ikizlerim olduğundan sütüm yermiyordu rezene çayının büyük faydasını gördüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz