Home / Anne ve Bebek / Anne Sütünü Arttıran Çay Tarifleri

Anne Sütünü Arttıran Çay Tarifleri


Anne Sütünü Arttıran Çay Tarifleri

Anne sütü çocuk gelişimi açısından oldukça önemli bir unsurdur. Bebekler anne sütü ile birlikte daha sağlıklı bir gelişim göstermektedirler. Anne sütü ise bebekler için oldukça kolay sindirilen bir besindir. Bebek beden ve ruh sağlığı gelişimi açısından anne sütüne oldukça fazla ihtiyaç duymaktadır. Anne sütü bebek için her zaman hazdır ve bebek tüketimi için oldukça uygun sıcaklıkta olan bir besindir. Bebeğin gelişimi ise anne sütü ile daha sağlıklı ve daha kolay olmaktadır. Anne sütü bebeğin gelişimi için 6 ayda gerek duyduğu bütün protein ve yağ gibi besin değerlerini sağlamaktadır. Anne sütü ile 6 ay beslenen bebek D vitamini ve flüorür dışında hiçbir ek besine gereksinim duymamaktadır. Anne sütü içerdiği maddeler sebebi ile bebeği enfeksiyonlardan korumaktadır ve ishale sebep olan mikropların oluşumunu engellemektedir. Anne sütü ise bebek için oldukça yatıştırıcı bir etkiye sebep olmaktadır. Bebeğin zekâ gelişimi ise anne sütüyle beslenme sonucunda daha iyi olmaktadır.

Emzirmek ise anneye oldukça fazla etki sağlamaktadır. Günümüzde bazı kadınlar vücutlarında deformasyon olmaması için anne sütünü kesmeye çalışmaktadırlar. Bu oldukça yanlış bir davranıştır. Emzirmenin bebeğe sağladığı yararlar dışında anneye de birçok fayda sağlamaktadır. Emziren bayanlarda rahim azı kanseri oldukça az görülmektedir. Doğum yapan bayanların rahimlerinin çok çabuk eski haline dönmesinde yardımcı olmaktadır. Annelerin lohusalık dönemleri ise daha rahat bir şekilde geçmektedir.

Kimi annede belirli etmenler sonucunda süt oldukça az gelmektedir. Bu nedenle bu anneler ve emzirmekte olan anneler bebeklerine daha fazla fayda sağlamak amacı ile sütlerini arttırmak için doğal birçok yöntem bulunmaktadır. Anneler evlerinde kolayca hazırlayabilecekleri bitkisel çaylar ile birlikte sütlerini kolaylıkla arttırmaktadırlar. Rezene çayı büyük ölçüde anne sütünü arttırmaktadır. Rezene çayı ise hem anne sütünü arttırmaktadır ve sütün yağ miktarını büyük ölçüde arttırmaktadır. Anne sütünü arttıran bir diğer çay ise ıhlamur çayıdır. Bir başka çay ise ısırgan otu yapraklarıyla hazırlanan çaydır.


Check Also

Emziren Annelerin Yemesi Gerekenler

Emziren Annelerin Yemesi Gerekenler Bebekler için anne sütü ilk 6 ay temek besin maddelerinin tümünü …

One comment

  1. kadın sitesi

    Rezene çayını tavsiye ederim, ikizlerim olduğundan sütüm yermiyordu rezene çayının büyük faydasını gördüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz