Home / Aşk ve İlişkiler / Aşk Hayatı / Aşk’ın Hayatımızdaki Yeri

Aşk’ın Hayatımızdaki Yeri


Aşk’ın Hayatımızdaki Yeri

Kimi insanın bu aşk duygusunun inanmadığına kimisinin de aşk için acılar çektiğini mutlaka şahitlik etmişsinizdir.  Aşkın ömrü var mıdır yok mudur bilinmez ama her insan mutlaka âşık olmuştur.  İnsan evleneceği insana âşık olup da evlenmeli diyorsanız; şu unutulmamalıdır ki aşk evlilikleri mantık evliliğine göre daha kısa sürüyor.  Evli insanların aşk hayatında öncelikle aşkı ön planda değil de saygıyı ön planda tutmalarında fayda vardır. Aşk eskilerin tabiri ile onu gördüğümüzde midemizde kelebeklerin uçuşması, nefesimizin kesilmesi yanındayken bile özlediğinizi hissetmek bunlar aşkın bir nevi küçük tarifleridir. Bir ilişkide aşk hayatının kusursuz olması için iki insanında yürekten sevmesi oldukça önemlidir. Saygı sevginin özelliklide sadakatin ve güvenin olması çiftlerin aşk hayatının pozitif yönde ilerlemesinde büyük bir rolleri vardır. İnsanın hayal ettiği aşk dolu ve mutlu hayat kişiden kişiye de değişiklik gösterir. Kimi insan sevdiği kadın ve adamın her daim ona itaat etmesini isterken kimi insan içinde bu şekilde değildir ve itaat etmeyi kölelik olarak da algılayabilirler. Aşk hayatında partneriniz ile yaşayabileceğiniz özel anlara sık sık önem verip bunları uygulamalısınız. Partneriniz size sadık ise problemlerin olmadığı ilişkiniz olacaktır.

Aşk hayatına önem veren insanlar sevdiğini olduğu gibi kabullenmeli. Karşısındakini değiştirmeden sevmeli. Eğer değiştirmek isterse zaten kişinin doğal yapısındaki haline âşık olmadığını kafasındaki canlandırdığı karakterin sevdiği insanın üzerine yapıştırarak o karaktere âşık olduğu kesin bir bilgidir. Sizi siz diye seven insanlara değer verin ve onları sevin emin olun işte o zaman kusursuz hayal ettiğiniz aşk hayatına kavuşabilirsiniz.

Aşk hayatında ki en büyük yanlışlardan biri kadın kısıtlanırken erkeğin istediğini yapabilir düşüncesidir. Erkek ve kadının tek farklı yönü güç olarak erkeklerin üstte olmasıdır.  Kadın ve erkek ikisi de ilişkilerine değer verip aşk hayatlarına oldukça rahata kavuşturabilirler. İkili hayatlarında karşılarına çıkan sorunları beraber çözmeniz ve bu sorunları ilişkinize yansıtmamaya dikkat ediniz.  Tartışma anlarınızda eskiye dönük muhabbetleri açmayınız ve tartışmanın daha fazla ileriye gitmemesi için argo kelimelere kullanmamaya özen gösteriniz.

 


Check Also

Sevdiğiniz Adamın Sizi Sevdiğini Gösteren İşaretler

Bir kadın karşısındaki erkeğin kendini sevdiğini anlaması için “seni seviyorum” veya “merhaba” demesi bile yetiyorken, bazı kadınlar bu durumu “canını verse” yine de aynı şekilde kuşkuyla bakmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz