Home / Kişisel Bakım / El ve Ayak Bakımı / Ayak Kokusu Nasıl Giderilir
ayak kokusu nasıl giderilir

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir

Eşiniz, kardeşiniz hatta siz çok bir günün arkasından eve geldiğinizde ayakkabıları ayağınızdan çıkarıp şöyle bir uzatmak istersiniz ayaklarınızı. lakin ayakkabıları ayağınızdan çıkardığınız andan itibaren ortama yayılan ağır ve kötü koku sizi utandırır ve banyonun yöntemini tutarsınız. şahsi konularda en fena kokulardan biridir ayak kokusu.

 

Hem ayak kısmı olmasından dolayı hem de ayakta daha fazla ter bezi bulunması nedeniyle daha yoğun ve ağır bir koku oluşmasından ötürü. nedeniyse tüm gün üzerinde durduğumuz, yürüdüğümüz, oradan oraya koşturduğumuz ayaklarımız bütün yükümüzü çekerken diğer yandan yaklaşık yarım litre kadar terlerler. Bu terleme aşamasında pabuç ve çorap içerisinde olmaları sebebi ile yoğun bir bakteri oluşumu meydana gelir. Ve bu hal günün yarısından fazla bir zamanı kapsadığı için akşama ayaklarınızda kötü bir koku oluşturur.

 

Ayak kokusundan kurtulmak için ne yapılması gerekir? Ayak kokusu nasıl giderilir? Ayak kokusunu belki tamamen yok edemezsiniz sebebiyse netice itibari ile gündelik hayatınızda da olsa iş hayatında da olsa ayaklarınız gövde yükü, çorap ve pabuç ile koku oluşan ortamın arasında kalmaktadır. fakat büyük ölçüde ortadan kaldırıp ayakkabılarınız çıkardığınızda daha az sorun yaşarsınız. Ayakta oluşan terleme kişiden insana farklılık gösterse bile izleyeceğiniz pratik birkaç yöntem ile ayak kokusundan kurtulabilirsiniz. Tabi ki ilk aşama temizlik. Ayaklarınızın temizliğine ne kadar ihtimam gösterirseniz ayaklarınız o kadar az kokacaktır. Ayaklarınızı hergün yıkamalı ve ya akşamları ılık su ve biraz tuz karıştırdığınız ılık bir suda bir müddet bekletmelisiniz. Yıkama işlemi bittiği zaman ayaklarınızı nemli kalmayacak biçimde iyice kurularsanız neme bağlı bakteri üretimini engelleyebilirsiniz.

 

Pabuç ve çorap meselesinde ise ayaklarınızı sorunsuzca edeceği, mümkün olduğu kadar ergonomik ve soluk sektör ayakkabılar ve çoraplar tercih etmelisiniz. Bu şekilde hem ayak sağlığınızı koruyacak hem de gün içerisinde nefes piyasa ayaklarınız akşam o kadar şiddetli kokmayacaktır. Ayak kokusunu gidermek için ayakkabınızın içine karbonat döküp bekletebilir yada pabuç kokusu için yapılmış spreyler kullanabilirsiniz. Ve evinizde mümkün olduğu kadar yalın ayak gezin ayaklarınız mümkün olduğu kadar hava alsın ve fena kokmasın.

 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Tırnak Mantarı Oluşumu

İçindekilerTırnak Mantarı Nedir? Tırnaklar resimde görüldüğü gibi ise tırnak mantarı oluşumu vardır. Tırnak Mantarı Nedir? Onikomikoz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz