Home / Aşk ve İlişkiler / Ayrılık-Boşanma / Ayrılık Ve Boşanma Günümüzde Neden Fazla

Ayrılık Ve Boşanma Günümüzde Neden Fazla

Ayrılık Ve Boşanma Günümüzde Neden Fazla

Ayrılık ve boşanma günümüzde neden fazla, günümüzde çiftler arasında oldukça fazla boşanma ve ayrılma olayları sık sık görülmektedir. Çiftler en ufak problemlerinde birbirlerinden vazgeçebilmekte ve ayrılık gibi kolay yöntemlere başvurmaktadırlar. Evli olan kişiler ise çok çabuk bir şekilde boşanabilmektedirler. Çiftler arasında bazen boşanmalar önemli sebepler nedeni ile olabilirken bazen ise en ufak problemler sebep olmaktadır.

Boşanma sebepleri ise son zamanlarda artan kadına şiddet nedeni ile olmaktadır. Erkekler kendilerinden kol gücü olarak güçsüz olan kadınları kolaylıkla hırpalayabilmekte ve şiddete maruz bırakabilmektedir. Hoşlarına gitmeyen problemleri konuşarak halletmek yerine şiddet gibi kolay olan yöntemle halletmeye çalışmaktadırlar. Ayrıca eşler arasında olan aldatma gibi üzücü olaylar da boşanma sebepleri arasında oldukça fazla yer almaktadır. İnsanlar menfaatleri doğrultusunda boşanmak yerine aldatmak gibi kötü bir yola başvurmaktadırlar. Boşanmak için nafaka ve mal paylaşımı gibi unsurlar işin içine girdiğinden dolayı çiftler kolaylıkla birbirlerini aldatabilmektedirler. Kimi çiftler ise anlaşamadıkları için ve daha fazla birbirlerine tahammül edemeyecekleri için yollarını ayırmaktadırlar.

Günümüzde eğitim seviyesi oldukça artmıştır ve kişiler daha kaliteli ortamlarda yaşamak istemektedirler. Eğitim seviyesinin artması sonucunda ise kişiler daha fazla seçici olmaktadır. Bu seçicilik sonucunda ise çiftler en ufak anlaşmazlıklarda ayrılmaktadırlar.

Boşanmalar ise ekonomik sebeplerden, kültür farklılıklarından, eşler arasında iletişimsizlik ve iletişimde kopukluk sonucunda da çok fazla ayrılık ve boşanmalara sebep olmaktadır. İnsanlar birbirlerini anlamamaya başladıklarında veya roller arasında değişim artık söz konusuysa boşanmayı tercih etmektedirler.

Eskiden boşanmaların bu kadar fazla olmamasının sebebi ise insanlar arasındaki iletişimin ve saygının hiç bitmemesinden dolayı daha az görülmektedir. Ayrıca önceden kadınların ekonomik özgürlükleri bulunmamaktaydı. Bu nedenle boşanmak isteseler bile maddi sıkıntılardan dolayı boşanmamayı tercih etmekteydi. Eğer çiftin çocukları varsa çocukların gelişimini olumsuz yönde etkilememek için boşanma yolunu seçmemektedirler. Fakat günümüzde eğitim seviyesinin artması ile birlikte herkes daha fazla bilinçli bireyler olmaktadırlar. Bu nedenle mutsuz bir evlilikte zaten sağlıklı çocuklar yetiştirilemeyeceğini anladıklarından dolayı boşanmaktadırlar.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Ayrılık Kararı Almadan Evvel Bir Kez Daha Düşünün

Doğru kararı verdiğinizden emin olmak için yapmanız gerekenleri Evlilik ve Aile Danışmanı Psikolog ilkim öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz