Ana Sayfa / Kişisel Bakım / Estetik / Bacak Estetiği ve Merak Edilenler

Bacak Estetiği ve Merak Edilenler

Bacak Estetiği ve Merak Edilenler

Güzel görünümün etkileyici unsurlarından olan bacaklar kötü göründükleri taktirde özgüven eksikliğine yol açar. Özgüven her insanda olması gerekirken vücuttaki ufacık bir şey yüzünden kimse kaybetmek istemez. İşte bu nedenle tıbbın insanlara sunduğu bir yöntem olan bacak estetiği hepimizin merak ettiği bir konudur. Bacak estetiği özellikle   fiziksel güzelliğine önem veren bayanların tercih ettiği bir durumdur. Herkes istediği şekilde giyinmek ve güzel görünmek ister. Ancak bu konuda bacakların oldukça etkisi vardır. Eğri, çarpık duran bacaklara sahip olan kadınlar genellikle tayt giyememekten, etek giyememekten şikayetçi olurlar. Seçimlerimizi etkileyen bacak problemini ortadan kaldırmak için bacak estetiği de şarttır. Genellikle estetik ameliyat gerektiren çarpık bacaklar bacakların birbirinden farklı kalınlıkta olmasından kaynaklanır. Estetik ameliyatla bu sorunun ortadan kalktığını bilmeliyiz. Aynı zamanda bacak şeklini değiştiren bir diğer etkende çocuklukta bazı vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanır.

Çocuklukta geçirilen felç sonucunda da bacaklarda eğrilik ve çarpıklıklar meydana gelir.  Bacak estetiği yaptırmak isteyen kişiler öncelikle uzman bir doktora başvurmalı ve takip altında estetiği yaptırmalıdır. Çarpık bacak tedavisinde yağ fazlalığı olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu nedenle tedavisinde kullanılan yöntem ise fazlalık yağların alınmasıyla olur.  Fazla olarak alınan yağlar vücutta ihtiyacı olan yerlere aktarılır.  Bir diğer durum ise çöp bacak estetiğidir. Çöp bacak bacakların çok ince olmasından kaynaklanır. Çöp bacak ameliyatı bacakların protez kullanılarak dolgunlaştırılmasından oluşur. Protez alt bacağa, dizle ayak bileği arasına yerleştirilir. Bir diğer durum ise uyluk germe ameliyatı olunması durumudur. Uyluk derisi çeşitli nedenlerden dolayı hızlı ve aşırı kilo kaybından kaynaklanır. Bu durumu kurtarmak için uyluk germe tedavisi yapılır. Tedavi yöntemi fazla ve sarkmış bir deri kesilip çıkarılır ve fazla yağ dokusu varsa bunlar alınır. Kesilen yerler yan yana getirilip dikilir.


İlginizi Çekebilir

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği yöntemleri, burun estetiği burnundan rahatsız olanlar olan çok güzel yöntemlerden bir tanesidir. Ülkemizde oldukça yaygın olan ve çoğu kişinin yaptırmak istediği estetik işlemlerinden bir tanesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir