Home / Kişisel Bakım / Estetik / Bacak Estetiği ve Merak Edilenler

Bacak Estetiği ve Merak Edilenler


Bacak Estetiği ve Merak Edilenler

Güzel görünümün etkileyici unsurlarından olan bacaklar kötü göründükleri taktirde özgüven eksikliğine yol açar. Özgüven her insanda olması gerekirken vücuttaki ufacık bir şey yüzünden kimse kaybetmek istemez. İşte bu nedenle tıbbın insanlara sunduğu bir yöntem olan bacak estetiği hepimizin merak ettiği bir konudur. Bacak estetiği özellikle   fiziksel güzelliğine önem veren bayanların tercih ettiği bir durumdur. Herkes istediği şekilde giyinmek ve güzel görünmek ister. Ancak bu konuda bacakların oldukça etkisi vardır. Eğri, çarpık duran bacaklara sahip olan kadınlar genellikle tayt giyememekten, etek giyememekten şikayetçi olurlar. Seçimlerimizi etkileyen bacak problemini ortadan kaldırmak için bacak estetiği de şarttır. Genellikle estetik ameliyat gerektiren çarpık bacaklar bacakların birbirinden farklı kalınlıkta olmasından kaynaklanır. Estetik ameliyatla bu sorunun ortadan kalktığını bilmeliyiz. Aynı zamanda bacak şeklini değiştiren bir diğer etkende çocuklukta bazı vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanır.

Çocuklukta geçirilen felç sonucunda da bacaklarda eğrilik ve çarpıklıklar meydana gelir.  Bacak estetiği yaptırmak isteyen kişiler öncelikle uzman bir doktora başvurmalı ve takip altında estetiği yaptırmalıdır. Çarpık bacak tedavisinde yağ fazlalığı olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu nedenle tedavisinde kullanılan yöntem ise fazlalık yağların alınmasıyla olur.  Fazla olarak alınan yağlar vücutta ihtiyacı olan yerlere aktarılır.  Bir diğer durum ise çöp bacak estetiğidir. Çöp bacak bacakların çok ince olmasından kaynaklanır. Çöp bacak ameliyatı bacakların protez kullanılarak dolgunlaştırılmasından oluşur. Protez alt bacağa, dizle ayak bileği arasına yerleştirilir. Bir diğer durum ise uyluk germe ameliyatı olunması durumudur. Uyluk derisi çeşitli nedenlerden dolayı hızlı ve aşırı kilo kaybından kaynaklanır. Bu durumu kurtarmak için uyluk germe tedavisi yapılır. Tedavi yöntemi fazla ve sarkmış bir deri kesilip çıkarılır ve fazla yağ dokusu varsa bunlar alınır. Kesilen yerler yan yana getirilip dikilir.


Check Also

Diyet Yaparken Sıkça Yapılan Hatalar

Diyet Yaparken Sıkça Yapılan Hatalar Kilo vermek adına yapılan diyetlerinizin ne kadar sağlıklı bir evrede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz