Home / Kişisel Bakım / Estetik / Bacak Estetiği ve Merak Edilenler

Bacak Estetiği ve Merak Edilenler

Bacak Estetiği ve Merak Edilenler

Güzel görünümün etkileyici unsurlarından olan bacaklar kötü göründükleri taktirde özgüven eksikliğine yol açar. Özgüven her insanda olması gerekirken vücuttaki ufacık bir şey yüzünden kimse kaybetmek istemez. İşte bu nedenle tıbbın insanlara sunduğu bir yöntem olan bacak estetiği hepimizin merak ettiği bir konudur. Bacak estetiği özellikle   fiziksel güzelliğine önem veren bayanların tercih ettiği bir durumdur. Herkes istediği şekilde giyinmek ve güzel görünmek ister. Ancak bu konuda bacakların oldukça etkisi vardır. Eğri, çarpık duran bacaklara sahip olan kadınlar genellikle tayt giyememekten, etek giyememekten şikayetçi olurlar. Seçimlerimizi etkileyen bacak problemini ortadan kaldırmak için bacak estetiği de şarttır. Genellikle estetik ameliyat gerektiren çarpık bacaklar bacakların birbirinden farklı kalınlıkta olmasından kaynaklanır. Estetik ameliyatla bu sorunun ortadan kalktığını bilmeliyiz. Aynı zamanda bacak şeklini değiştiren bir diğer etkende çocuklukta bazı vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanır.

Çocuklukta geçirilen felç sonucunda da bacaklarda eğrilik ve çarpıklıklar meydana gelir.  Bacak estetiği yaptırmak isteyen kişiler öncelikle uzman bir doktora başvurmalı ve takip altında estetiği yaptırmalıdır. Çarpık bacak tedavisinde yağ fazlalığı olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu nedenle tedavisinde kullanılan yöntem ise fazlalık yağların alınmasıyla olur.  Fazla olarak alınan yağlar vücutta ihtiyacı olan yerlere aktarılır.  Bir diğer durum ise çöp bacak estetiğidir. Çöp bacak bacakların çok ince olmasından kaynaklanır. Çöp bacak ameliyatı bacakların protez kullanılarak dolgunlaştırılmasından oluşur. Protez alt bacağa, dizle ayak bileği arasına yerleştirilir. Bir diğer durum ise uyluk germe ameliyatı olunması durumudur. Uyluk derisi çeşitli nedenlerden dolayı hızlı ve aşırı kilo kaybından kaynaklanır. Bu durumu kurtarmak için uyluk germe tedavisi yapılır. Tedavi yöntemi fazla ve sarkmış bir deri kesilip çıkarılır ve fazla yağ dokusu varsa bunlar alınır. Kesilen yerler yan yana getirilip dikilir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Sigaranın Zararlarını Azaltan Besinler Nelerdir

 Sigara şüphesiz insanların sağlığını kötü yönde etkileyen en büyük sebepleri arasında başrol oynuyor. Buna yönelik insanlar ders alacağı yerde her geçen gün sigara kullananların sayısı daha da artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz