istanbul escort
Home / Anne ve Bebek / Bebek Bakımı / Bebekler Hangi Sıklıkla, Ne Kadar Emzirilmeli

Bebekler Hangi Sıklıkla, Ne Kadar Emzirilmeli

Bebek ne kadar süre emzirilmeli?
Doğumdan derhal sonra emzirilmeye başlanan bebek, herhangi bir ritim zorlaması olmaksızın, her arandığında ve istediğinde emzirilmeli, emzirme süreleri bebek istediği sürece devam etmeli, fakat yaklaşık 20 dakika sonunda bebek hala emmeye devam etmek istiyorsa göğüs değiştirilip her iki göğüs de boşaltılmaya çalışılmalıdır.

Bir sonraki seansa her zaman son emzirilen göğüsten başlanmalı, son emilen göğsün bebek tarafından tam boşaltılmadan emmenin sonlanacağı hatırlanmalıdır. Doğumdan sonraki 3 ila 4. günlerde annenin “olgun sütü” gelmeye başlar. Bu sütün iki aşaması olmaktadır.

Birincisi göğse inmiş olan “ön süt”, öteki ise bebek emdikçe geriden kanallardan gelmeye devam eden “art süt”. ön süt biraz daha sulu olmakla birlikte, geri sütün yağ oranı daha fazladır ve bebek bu süte ulaşabildiğin de gelen sütün yağ oranı, bebekte doygunluk hissi uyandırıp memeden tatmin olup ayrılmasını sağlamakta.

Bebek hangi sıklıkta emzirilmeli?
Bebeğiniz sizi, ihtiyacı olduğu zaman emecektir. Acıktığı zaman ağlayacak, yeterince aldığı zaman da beslenmeyi durduracaktır.

Bebeklerin çok küçük mideleri olmaktadır, bu sebepten de beslenme zamanında yalnızca üstesinden gelebilecekleri kadar ufak tutar alırlar. netice beslenme sayılarında sıklık. ilk bir kaç haftada, yeni doğan bebeğiniz 24 saatlik zaman dilimi içinde 7-8 beslenmeye gereksinim duyar.
Bu da her 3-4 saatte bir beslenme demek, ve çoğunlukla gece boyunca 1 defa olur.

Bebeğinizin beslenme saatleri içinde dinlenmeye ve yediklerini sindirmeye ihtiyaçları bulunur. Bu zaman aralığı da sütünüzün tekrar dolmasına yardımcı olur. ilk aydan sonra emzirme sıklığı günde 5-6 defaya düşer.

Her emzirme çoğunlukla yaklaşık 10-20 dk. arasındadır. Başlangıçta bebeğiniz biraz arsızca (doyumsuzca) davranacaktır; ama; doydukça ve yoruldukça daha sakin bir şekilde emecek ve durgunlaşacaktır. Bebeğinizin yeterince beslenip beslenmediğini görmenin en iyi yolu, aylık kilo artışının düzenli şekilde takip edilmesidir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz