Home / Kişisel Bakım / Ağız ve Diş Bakımı / Bembeyaz Dişlerin Sırrı Fesleğen

Bembeyaz Dişlerin Sırrı Fesleğen

Bembeyaz Dişlerin Sırrı Fesleğen

Bembeyaz dişlerin sırrı fesleğen, günümüzde dış görünüşe verilen önem oldukça artmaktadır. Bir insana baktığımızda ise ilk olarak dikkat çeken yer ise dişlerdir. Dişler ne kadar temiz ve beyaz ise o kadar güzel gülüşlere sahip olmaktayız. Gri veya sarımtırak dişlere sahip olan kişiler rahat bir şekilde gülümseyememektedirler. Yaşın ilerlemesi ve diş bakımına yeteri kadar önem verilmemesi sonucunda diş renkleri zamanla değişmektedir. Günlük hayatımızda ise tüketilen yiyecekler sonucunda dişler deforme olmakta ve sağlıksız bir görünüme neden olmaktadır.

Her kişinin hayali bembeyaz dişlerdir ve beyaz dişler sayesinde etrafa güzel gülücükler saçmaktır. Diş bakımına yeteri kadar önem vermeyen kişiler veya uygunsuz yiyecek ve içeceklerle beslenen kişilerin çokça karşısına çıkan bir durumdur. Bembeyaz dişlere sahip olmak isteyen kişiler ise karbonhidratlardan oldukça uzak durmalıdırlar. Şekerler ise diş çürüğüne sebep olan yiyeceklerin başında gelmektedir. Nişasta içeren yiyecekler ise karbonhidratlı besinlere göre daha az zararlıdır. Sert olan yiyecekler ise dişlere oldukça fazla zarar vermektedirler. Bu yiyecekler ise dişlerin üzerlerini kaplamakta ve bakterilerin oluşumu için oldukça uygun bir zemin hazırlamaktadır. Şekerli içecekler ise dişleri oldukça olumsuz etkileyen diğer etmenlerdir ve dişlere oldukça fazla zarar vermektedir. Yapay meyve suları, asitli içecekler çok fazla diş deformasyonuna sebep olmaktadır.

Diş beyazlatmada ise birçok firmanın ürünü bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin kimisi diş beyazlatırken insan hayatında olumsuz etmenlere neden olmaktadır. Bu nedenle doğal yöntemlere başvurulmaktadır. Doğa bize neredeyse her sorun için şifa sunmaktadır. Diş beyazlatmada ise fesleğen oldukça kullanılan bir yöntem olmaktadır. Fesleğen ile diş beyazlatmak isteyen kişiler taze fesleğen yapraklarını ezerek püre haline getirebilirler ve diş macunu yerine bu püreyi kullanabilirler. Diş fırçalanmadan 5 dakika öncesinde de uygulanmaktadır. Fesleğen diş beyazlatma konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. Diş beyazlatma ve ağız sağlığı açısından fesleğen oldukça etkili bir yöntemdir. Dişlerde oluşabilecek bakteriler ile savaşmaktadır. Fesleğen ayrıca diş taşı oluşumunu büyük bir oranda engellemektedir. Ayrıca taze fesleğen bulamayan kişiler kuru fesleğen ile birlikte de dişlerini beyazlatabilmektedirler.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Bebeklerin diş sağlığı için yararlı olan 4 besin

Yetişkin bireylerde görülen ağız ve diş sağlığı sorunlarınin büyük bir kısmının çocukluk ve bulu çağında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz