Home / Sağlıklı Yaşam / Hastalık / Besinlerle Kanserle Mücadele Etmek

Besinlerle Kanserle Mücadele Etmek

Besinlerle Kanserle Mücadele Etmek

Kanserle mücadele etmek için çeşitli platformlarda bahsedildiği üzere hiçbir gıda ürünü tek başına kanser riskini azaltamaz. Fakat birden fazla gıdanın doğru bir şekilde ambiyans edilmesi sayesinde bu kötü hastalığa doğru fark yaratmak adına olumlu dereceler görülebilmektedir. Bu tür rahatsızlıklara uğrayan bireyler için dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta bitki besinleri ve hayvansal ürünlerin hangi derecede kullanılması üzerinedir. Vücudumuz ve sağlığımız için tükettiğimiz yiyeceklerin %70 bitki temeline sahip besinler ile dengeli bir şekilde beslenmek, geri kalan %30’luk bir oran ise hayvansal proteinlerin bulunduğu besinleri tüketerek sağlığımızı dengede tutabiliriz.

KANSER İLE ŞAVAŞMAK

İnsan vücudunda oluşan kanserler ile savaşmak için en önemli etken olan meyve ve sebze türleri bu konuda oldukça zengin vitamin ve mineraller kapsamaktadır. Bu vitaminlere ve minerallere sahip sebzeler/meyveler, insan sağlığını olumlu derecede yüksek tutarak kişinin daha zihinli ve dinç olmasını sağlamaktadır. Aynı zaman’da kanser oluşumunun önüne geçen mucizevi yönüyle de bilinmektedir. Dikkat edeceğiniz bir diğer unsur ise fazla kilolarınızdan kurtulmaktır. Fazladan kilolara sahip kişilerde genellikle yemek borusunda ve böbreklerde kanser türevi rastlanmaktadır. Günde sağlıklı bir şekilde hazırlayacağınız ve size kilo aldırmayan besinler doğrultusunda tüketeceğiniz 5 porsiyonluk besin, kanser riskinizi azaltarak sizlere sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayacaktır.

Bayanlarda sıkça görülen meme kanseri ve diğer bir türev olan rektum kanserleri için hergün bol miktarda B vitamini almanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir. İçerisinde yüksek derecede B vitamini içeren Folat, bu konuda sizin en önemli sağlık yardımcınız olarak yer alması gerekmekte. Sabahları kahvaltıda mutlaka Folat’a yer vermelisiniz. Yüksek derecede folik asit kaynağına sahip zenginleştirilmiş kahvaltı tahılları ve aynı zaman’da kepekli ekmekleri tüketmenizde fayda olacaktır. Ayrıca kahvaltınızda mutlaka çilek, karpuz, kavun veya portakal suyu yemenizi/içmenizi önermekteyiz. Özlerinde barındırdığı B vitamini ile sağlığınızı yüksek derecede korumaya alacaktır. Folik asit barındıran diğer kaynaklar ise şöyledir; Tavuk akciğeri, marul, ıspanak, gibi yeşil yapraklı sebzeler, fasulye ve ayçiçeği tohumu da yüksek derecede folik asit içermektedir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Göz Tansiyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İçindekilerGöz Tansiyonu Hakkında Bilinmesi GerekenlerGöz Tansiyonu Kimlerde Görülür?Göz Tansiyonun Oluşum Sebepleri Nelerdir?Göz Tansiyonunun Belirtileri Nelerdir?Göz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz