Home / Kişisel Bakım / Güzellik / Beslenmenize Dikkat Ederek Güzelliğinizi Koruyun

Beslenmenize Dikkat Ederek Güzelliğinizi Koruyun

Beslenmenize Dikkat Ederek Güzelliğinizi Koruyun

İnsanların tüketim yapabilmesi adına doğa da ortalama 50 binden fazla besin maddesi bulunuyor. Bu besinlerden yeteri kadar tüketim yapabilmek ise insan sağlığını önemli derecede etkiliyor. Gerek sağlık açısından, gerek ise kozmetik açıdan fayda sağlayan besinlerin tüketimi ise son dönemlerde güzellik sektörüne de karışmış bulunuyor. Vücudumuz üzerindeki besin etkileri direkt olarak güzellik kavramı ile dolaylı olmaktadır. Bu sebeple deminde bahsettiğimiz üzere doğadan gelen bu besin kaynakları hem sağlımız, hem de güzelliğimiz açısından bizlere fayda sağlıyor.

Elbette ki güzellik kapsamı tamamen göreceli bir kavram olmaktadır, fakat güzellik bakımları yapmayarak bu etkilerden uzak kalmakta tamamen kişinin kendi eksikliğini gidermemiş olması üzerinedir. Bakım kavramını illa estetiğe veya makyaj yapmaya bağlamak mantıksız olur. Cilt bakımı sizin güzelliğinizi ön plana çıkarmakta ve bu kapsamda yapacağınız cilt bakımları illa kimyasal ürünler kullanımı ya da cihazlarla estetik yapmaya dayalı değildir. Tamamen doğal yollar başta olmak üzere birçok faydalı kremlerde cilt bakımınızı olağan yönde etkilemektedir.

Kadınları Güzelleştiren Beslenme Sırları

Daha güzel bir cilde sahip olabilmek adına sebze ve meyve tüketimi her zaman birinci konumda yer almaktadır. Fakat illa bunlar üzerine beslenme kastımız olağan şekilde fazladan tüketmek değil, tam aksine yeteri düzeyde alınması hem sağlık, hem de güzellik kapsamında etki gösterecektir. Öte yandan sürekli aynı meyve veya sebze tüketimi yapmak yerine daha farklı renklere ve tatlara sahip meyve ve sebzelere yönelerek diğer vitamin kaynaklarından da faydalanmalısınız. Ayrıca sebzelerin pişirilme konusu da bu kapsamda önemli bir detay olmaktadır. Bu besin kaynaklarının değerlerini kaybetmemesi adına sebzelerin kendi suyunda pişirilerek tüketilmesi daha uygundur.

Cildi Güzelleştiren Besin Öğeleri ve Vitaminleri Nelerdir?

  • Sebzelerden en faydalı olanlarından biri havuçtur, bu sebze türünün vitamin değeri ise içerisinde barındırdığı A vitamini olmakla birlikte göz sağlığı ve buna takriben güzelliği için önem kazanmaktadır. Öte yandan cildin dış etkenlere karşı kendini koruması için bir kalkan görevi de göstermektedir. Cilt kanseri gibi birçok hastalıklara karşı da savaşmaktadır.
  • Toksinlerin atılmasında önemli bir rol oynayan yeşil çay tüketimi cildi güzelleştiren bitkiler arasında yer alıyor.
  • İçeriğinde B6 vitamini barındıran kırmızıbiber, aynı zamanda kan dolaşımını düzenleyen ve cilt güzelliğini koruyan önemli bir değere sahip olmaktadır.
Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

3 Günlük Şok Diyet Listesi Programı

3 Günlük Şok Diyet Listesi Programı Hem erkek, hem de kadınların son dönemlerde yaşadığı en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz