istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Bir fincan kahve içerek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz

Bir fincan kahve içerek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz

Kahve dünyadaki en popüler ve en sevilen içecek. Dünyanın her yerindeki insanlar, her sabah güne başlamak için sıcak bir fincan kahveyi tercih eder. Kahve stresli hissettiğinizde dinlendirici ve mükemmel bir içecektir. Ancak bunun dışında, bir bardak kafeinsiz kahve kilo yönetimine bile yardımcı olabilir. Yani, bir kahve aşığıysanız, kahvenin kilo verme hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabileceğini bilmelisiniz.

Kahve kilo vermeye nasıl yardımcı olur?

Kahve alımı konusunda insanlar karışık fikirlere sahipler. Diğer her şey gibi, kahve içmek de kendi avantaj ve dezavantajlarına sahiptir. Kilo vermeye çalışırken kalori açığı oluşturmak çok önemlidir. Bu hedef, ya fiziksel aktivitenizi artırarak ya da daha az kalori tüketerek elde edilebilir. Ancak kahve düşük kalorili bir içecektir; bir fincan siyah kahve, yani: 240 ml, sadece 2 kalori içerir. Böylece, bir fincan sade kahveyi kolayca soda, meyve suyu veya çikolatalı süt ile değiştirebilirsiniz. Kahve, hem ruh halini hem de metabolizmayı güçlendirir. Bir fincan sade kahvede bulunan kafein, diğer içeceklere kıyasla en yüksektir. Bir fincan siyah kahve 95 mg kafein içerir, ancak bu kahve çekirdeğinin türüne, kavurma tarzına ve hazırlama yöntemine göre değişir. Kafein alımı metabolizmanızı iyileştirmeye yardımcı olur, bu da kilo vermeye çalışırken dahil edilmesinin bir başka nedenidir. Kafein ayrıca iştahınızı bastırabilir ve açlığınızı azaltabilir. Araştırmalar kahve içmenin gün boyunca kalori alımınızı azaltabileceğini gösteriyor. Ancak, araştırma oldukça çelişkili ve bu alanda daha fazla çalışmaya ihtiyaç var.

Kahve nasıl zararlı olabilir

Kahve yudumlarken, doğru şekilde tüketilmezse kilo alımı ve diğer sorunlara neden olabilir.
– Günün sonunda, kahvenin kafein içerdiğini ve bu da uyku döngünüzü bozabileceği için tercih edilmemelidir.
– Kahvenizi bir hamur işi veya diğer şekerli yiyecek maddeleriyle eşleştirmek kilo almanıza neden olabilir.

Kilo almadan kahve nasıl içilmeli

Günde iki-üç fincan kahve içen biriyseniz, siyah kahveye geçmeyi deneyin. Ek içerik içermeyen siyah kahve kalorisi çok düşüktür ve kilonuzu yönetmenize yardımcı olabilir. Siyah kahvenin acı tadıyla ilgili endişeleriniz varsa, biraz tarçın serpin, tatlandırılmamış şekerli badem sütü veya hindistan cevizi sütü ekleyin. Daha etkili sonuçlar için, yalnızca ev yapımı kahvenin tadını çıkarın ve bir restoranda sipariş ederken malzemelerle ilgili dikkatli olun.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz