Home / Eğlence / Gezi / Bodrumda Gezilecek Yerler

Bodrumda Gezilecek Yerler

Bodrumda Gezilecek Yerler

Bodrum Türkiye’deki en geniş turist karşılayan yerlerinden biridir. Çok fazla gezilecek yeri olan Bodrum çok fazla ziyaretçi almaktadır. Bodrumda en çok ziyaretçi alan tarihi yerler şu şekildedir.

Bodrum Kalesi: Bodrum denildiğinde insanın aklına direk Bodrum Kalesi gelmektedir. Bodrum kalesi 1400’lu yıllarda inşaatı bitmiş hale gelmiştir. Gelen ziyaretçilerin en çok merak ettiği yer olarak da bilinir.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi: Bodrum Kalesinin içinde yer almaktadır. Gelenlerin uğramadan gitmedikleri yerler arasına girmektedir.

Mindos Kapısı: Büyük İskender Bodrum işgali sırasında ilk saldırıyı bu kapı üzerinden başlamıştır. Şu anda ki diğer adı ise Gümüşlük olarak bilinmektedir.

Antik Tiyatro: Bodrumun bütün festival ve özel gösteri merkezi olarak gösterilir. Antik Tiyatro Anadolu’nun en eski ve en büyük tiyatrosu olarak da bilinmektedir.

Bodrum Mozolesi: Dünyanın 7 harikası içinde gösterilen bu yapı içinde bir kral mezarı taşıdığı için çok fazla önem ve değer kazanmıştır.

Bodrum da tarihi yerlerin dışında denize girilecek çok fazla yer bulunmaktadır. Bu yerler;

Günbatımı ve Bitez Plajları: Bodrum’daki diğer plajlar bu plaj da temizlik ve güzellik konusunda çok dikkat çekmiştir. Deniz dışında eğlenmek içinde kullanılan plajlar bulunmaktadır.

Bardakçı Koyu: Ulaşım deniz üzerinden sağlanmaktadır. Bu yüzden de taksi botlar kullanılmaktadır ve en çok gidilen koylardan biridir.

Bağla Koyu: Özel araç istemeden Bodrumun şehir içi ulaşım araçlarıyla gidilebilecek güzel koylardan biridir.

Aspat Koyu: Bodrumun en çok tercih edilen ve sevilen koylardan biridir. Buraya çoğunlukla deniz keyfini ve rahat bir gün geçirmek isteyenlerin uğradığı adreslerin başında gelir.

Bodrum böyle güzel ve tarihi yerler bakımın dan zengin olması da gezilmesi gereken başlı yerlere götürmektedir. Bodrum da bu yüzden çoğunlukla genç kişiler tarafından tercih edilmelidir. Bu yüzden de Bodrum Türkiye’nin turizm açısından büyük yerlerindendir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz