Home / Kişisel Bakım / Estetik / Botoks ile kaş kaldırmak mümkün mü, Operasyon süreci nasıl olmalı?

Botoks ile kaş kaldırmak mümkün mü, Operasyon süreci nasıl olmalı?

Botoks İle Kaş Kaldırmak Mümkün Mü?

Estetik üzerine her ne kadar kadınlar daha fazla yoğunluk gösterse de artık erkekler de bir o kadar estetiğe yönelik kararlar alabiliyor. Botoks tedavileri ise daha çok kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Mimik ve kaşlar kişinin yüz ifadesini belirmesinde önemli derecede rol oynamaktadır. Daha açıklayıcı bir deyim kullanmak gerekirse “Doğru yapılan kaş, doğru bir ifadeyi sergiler” dememiz daha uygun olur. Kaşlarda oluşan düşüklük durumlar, botoks tedavisi kapsamında uygulanan ufak dokunuşlar sayesinde giderilebiliyor. Fakat bu işlemleri mutlaka uzman hekimler doğrultusunda yapmanız size sağlığınız açısından pozitif bir katkı sağlayacaktır. Olumsuz yönde oluşacak en ufak bir hata nedeniyle milimetrikte olsa görüntüyü bozacak etkiler meydana getirmesinde vesile olabilmektedir.

Botoks Operasyon Süreci Hakkında Bilgi

Kaşlar üzerine uygulanacak olan botoks operasyon süreci öncesinden kaşlarda nasıl bir görünüm elde edileceği ile ilgili tasarım çalışması yapılır. Akabinde kaşlarda yapılacak bu işleme tabi olarak uygulamanın sürdürüleceği noktalar saptanır. İstenilen görünüme kavuşmak adına altın oran hesaplamaları denilen faktörde işlenir ve bu doğrultuda tedaviyi görecek olan kişinin tedavi sonrasında alacağı görünüm hesap dahilinde tutulur.

Botoks uygulamasına geçilmeden önce cilt yapısı ve kişinin sağlığı da göz önünde bulundurularak bölgeye anestezik krem uygulaması yapılır. Yapılacak olan bu uygulama tamamen tedaviyi görmekte olan kişinin isteğine bağlı olarak yapılmaktadır. Bu duruma yönelik öneri de bulunacak olursak; minimal acıların oluştuğu bu botoks uygulaması oldukça kolay ve minimum ağrı ile yapılmakta olan bir işlemdir. Bu işlemden hemen sonra oldukça ufak enjekteler ile birlikte botoks uygulama süreci devreye alınır ve işlenir. Bu uygulamanın en güzel yanlarından  bir ise kişinin yüzünde yara izi oluşmadan tamamlanmasıdır.

Doğal Görünümlü Kaşların Olması Şart!

Kaş kaldırma işlemindeki botoks uygulamasında bir takım dikkat edilesi durumlar bulunuyor. Bunlar öncelikli olarak doğru bir şekilde ayarlanmış olan kaşların yüksekliği ve gereken noktaların belirlenmesi üzerinedir. Buna hitaben botoks her ne kadar kolay bir uygulama süreci olsa da uygulama sonrasında kişilerin yüz hatlarında istenmeyen ifadeler meydana gelebilmektedir. Bu durumlar göz önünde bulundurarak işlem dahilinde olmak size her zaman avantaj sağlayacaktır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz