Home / Kişisel Bakım / Güzellik / Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir?


 Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

Boyun alanında oluşan kırışıklıklar genellikle yaşlılığa ilerleme sürecinde oluşan bir durumu kapsıyor. Kırışıklıkların önlenmesinde özenli olarak yapılan masajlar ve düzenli olarak sürülen kremler kırışıklıkları giderebilir. Özellikle de gelişen ürünler çapında birçok marka bu durumu daha iyiye taşımak adına yeni ürünlerini piyasaya sürüyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte daha üst bir kademeye gelen bu ürünler sayesinde doğal bir gençlik görünümüne de kavuşmak mümkün. Bunun yanı sıra doğru kişilerim yapacağı doğal estetik dokunuşlar sayesinde de kırışıklıklarınızı giderebilirsiniz. Aynı zamanda evinizde kendinizin de hazırlayabileceği doğal bakım kürleri ile de kırışıklığı giderebilirsiniz. Yazımızın devamında boyun kırışıklığı nasıl geçer ve alınması gerekilen tedbirler nelerdir üzerine değineceğiz.

Yaş İlerledikçe Kırışıklıklar Meydana Gelir

Yaşın ilerlemesiyle birlikte kırışıklık gösteren ilk bölgeler boyun ve gerdanlık bölgesi olmaktadır. Bu doğrultuda zaman içerisinde git gide kırışarak sarkan boyun bölgelerini özenli ve düzenli bir şekilde yapacağınız bakımlarla bir nebze de olsa giderebilirsiniz. Yapacağınız bu bakımları sürekli olarak tekrar etmeniz gerekiyor, çünkü yarım bırakılan bakım periyotları size fayda göstermeyebilir. Seçeceğiniz krem veya kürleri mümkün olabildiğince doğal olanlarından seçmeniz size hem sağlık açısından, hem de bu durum açısından oldukça fayda sağlayacaktır. Boyun bölgesinin kırışması veya bu oluşum ile birlikte meydana gelen sarkıkların oluşmasındaki en büyük etken kuruluktur. İşte bu nedenle yüz hatlarınıza uygulayacağınız kremi aynı zamanda boyun bölgenize de uygulamanız gerekiyor. Bunu yapmanız halinde kırışıklıkları olabildiğince giderebilirsiniz.

Boyun Kırışıklığı Nasıl Geçer?

  • Günlük hayatta özellikle de bilgisayar başındayken veya televizyon izlerken bu cihazlara karşı mesafenizi iyi ayarlayın. Bu cihazlar ile seyir halindeyken boyun az da olsa eğilimli ise oluşan bu olumsuz durum kırışıklığın oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle her daim dik durmanız gerekiyor.
  • Kullandığınız nemlendiricileri sadece yüz ve farklı vücut alanları için değil, aynı zamanda boyun bölgeniz içinde kullanmanız gerekiyor.
  • Banyoda duş esnasında soğuk-sıcak duş uygulaması alarak boyun kırışıklıklarının önüne geçebilir, mevcut kırışıklıkların giderilmesinde etkin bir rol üstlenebilirsiniz.
  • Egzersizler nasıl ki vücut sağlığımız için önemliyse, aynı zamanda boyun kırışıklığı içinde fayda sağlıyor. Egzersiz esnasında boyun yapısı hareketlendiği için kırışıklıkların giderilmesi kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Check Also

Yanlış dermatolojik uygulamalar körlüğe bile neden olabilir

Yanlış dermatolojik uygulamalar körlüğe bile neden olabilir Geçtiğimiz 2017 yılının Aralık ayında Ankara’da gerçekleşen DUSEK …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz