Home / Kişisel Bakım / Estetik / Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği yöntemleri, burun estetiği burnundan rahatsız olanlar olan çok güzel yöntemlerden bir tanesidir. Ülkemizde oldukça yaygın olan ve çoğu kişinin yaptırmak istediği estetik işlemlerinden bir tanesidir. Profil görünümü olarak yaptırmak isteyen kişilerin gözüne batmaktadır. Böyle bir konu üzerinde düşünceleriniz var ise estetik güzel ve etkili yöntemler içerisindedir. İlk olarak bu konuda uzamn bir hekim ile görüşme yapmanız gerekmektedir. Estetik burun ameliyatı birkaç yöntem ile yapılabilmektedir. Açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti tercih edilmektedir. Böyle bir estetik ameliyatı zor olan ameliyat yöntemleri arasında değildir. Zor olmaması yine de sizi rahatlık içine boğmasın çünkü hekimini seçmeniz en önemli konulardan bir tanesidir.

Açık ve kapalı rinoplasti arasındaki fark açık olan rinoplasti derinin kesilip kemiklerin görünmesi üzere deri dışından yapılan teknik türüdür. Kapalı rinoplasi ise burunun içinden yapılan teknik türüdür. Hekiminiz sizin için hangi tekniği uygun görüyorsa o tekliğin uygulanması gerekmektedir. Açık rinoplasti ameliyatında iz kalma ihtimali mevcut olmaktadır. Geçici olarak kendini atan dikişler vardır. Bu operasyondan sonra size de böyle bir dikiş atılabilir. Endişe edici bir yöntem değil. İlerleyen modern tıp da artık bu tarz operasyonlar oldukça yaygın ve kolay yapılabilen işlemlerdir. Kapalı rinolasti açık rinolastiye göre daha da zor olan bir yöntemdir. Uzman bir hekim ile iki teknikteki operasyon gerçekleştirilebilir.

Estetik yöntemleri arasında bir yöntem daha söylemek gerekirse ameliyatsız burun estetiği yöntemi de bulunur. Burun ucu düzeltme ya da burun ucu kaldırma veya burun köprüsü düzelme gibi ameliyatsız estetik yöntemini kullanarak da burnunuzu hoş bir görünümde etki yaratabilirsiniz. Burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerde korku ve merak oluşturan işlemlerden bir tanesi burunda iz kalır mı düşüncesidir. Yıllar boyunca uzun uğraşlar veren hekimler iz kalmadan da estetik ameliyatına çözüm üretmişlerdir. Sorunsuz bir şekilde gönül rahatlığı ile böyle bir operasyona adım atabilirsiniz. İz kalma ihtimali olan yöntem açık burun estetiğinin olduğu yöntemdir. Bu yöntemde de göze batmayacak ufak bir şekilde iz kalabilir. Çok dikkatli bakılırsa görülür. Zaman içerisinde fark edilmediğini anlayabilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz