Home / Kişisel Bakım / Güzellik / Buz Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Buz Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır?


Buz Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

           Lazer epilasyon türleri arasında en son teknolojiye sahip ve yeni bir işlem durumu olan buz lazer epilasyon hakkında konumuzda detaylı bilgilerle sizlere yardımcı olacağız. Lazer epilasyon işlemleri içerisinde minimum seviye de bulunmakla birlikte en acısız, hızlı ve son teknolojinin kullanıldığı buz lazer epilasyon tedavisi sayesinde daha hızlı çözümlere ulaşabilirsiniz. Günümüz kapsamında birçok kişinin sıklıkla tercih etmekte olduğu yeni teknik 2014 yılında geliştirilmiş ve tedavi kapsamında kullanılmaya başlanılmıştır. Ortaya çıktığı günden bu yana sürekli geliştirilen cihaz mekanizması günümüzde daha iyi bir hal alarak kesin sonuçlar vermektedir. Bu yöntem sayesinde vücuda yönelik tedavilerde acısız ve ağrısız işlemler yapılmaktadır. Öte yandan diğer epilasyon tedavi süreçlerine nazaran %50’ye indirgeyerek daha hızlı çözümler sunmaktadır. Daha kısa sürmesinin nedeni ise lazer başlıklarında daha uygun bir teknolojinin uygulanmasıdır.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon sürecinden önce tedaviye dahil olacak kişinin lazerin uygulanacağı bölgedeki tüylerin minimum kısaltmaya uğraması gerekmektedir. Bu durum uygulandıktan sonra ise buz lazer epilasyon tedavi işlemi uygulanabilmektedir. Uygulama tekniği prensip olarak “Diode Lazer” ile aynı türü kapsamaktadır. Normal epilasyon tedavilerinde minimum 8 ila 10 seans kadar gereklilik bulunurken, buz lazer tekniğinde ise bu süreç 4 ila 6 seanslık zaman dilimine yayılmaktadır.

Bu Tedaviyi Kimler Yaptırabilir?

Kıl oluşum evresini tamamen kapsayan ve buna hazır olan kişiler başta olmak üzere, ek olarak epilasyon uygulamasına yönelik olarak önünde herhangi bir engeli olmayan kişiler tedavi dahilinde olabilirler. Genç kızlar üzerinde yaşlar 16’dan büyük ve kıl oluşumunu tamamlamış ise kendileri için bu tedavi yöntemi uygundur. Buz lazer epilasyonunu kaygısız ve sağlıklı bir şekilde kullanarak yararlanabilirler. Gebelik durumunda olan kadınlar için sadece buz lazer değil, diğer tüm lazer epilasyon türü tedavilerde sakıncalı olacağından kullanılmaması önem taşımaktadır.

Buz Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Buz lazer epilasyonun avantajları başında öncelikle her mevsime yönelik uygulanması geliyor. İster yaz, ister kış ayında olun, fark etmeksizin her aya yönelik olarak tedavinizi olup tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Buz lazer tedavisi -3 derece soğutma sistemi sayesinde soğuk bir yöntem uygulanarak yapılmaktadır. Bu nedenle ten renginiz ne olursa olsun zarar vermeden rahatlıkla bu  imkandan faydalanabilmektesiniz.


Check Also

Yanlış dermatolojik uygulamalar körlüğe bile neden olabilir

Yanlış dermatolojik uygulamalar körlüğe bile neden olabilir Geçtiğimiz 2017 yılının Aralık ayında Ankara’da gerçekleşen DUSEK …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz