Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Çalışan Bayanlara Özel Diyet

Çalışan Bayanlara Özel Diyet

Çalışan Bayanlara Özel Diyet

Çalışan bayanlara özel diyet, giderek yaygınlaşan fast- food tüketimi, GDO içeren gıdaların tüketimi, evde yemek yeme alışkanlıklarının azalması gibi faktörler obeziteye giden yolu hızlandırmaktadır. Konu obezite ve fazla kilolar olduğunda diyet konusundan bahsetmemek mümkün değil. Fazla kiloların verilmesinde ve dolayısı ile sağlığın geri kazanılmasında en önemli unsurlarından birisi uygun bir diyet yapmak ve kalori kısıtlamasına gitmektir.

 

Diyet denildiği zaman çok çeşitli ve birçoğu sağlıksız bir sürü seçenek sizlere sunulacaktır. Özellikle bugün ki yazımızda bahsedeceğimiz çalışan bayanlara özel diyet konusu başlı başına bir karmaşa ve açıklık getirilmesi gereken önemli bir başlık.

 

Diyet denildiği zaman büyük bir çoğunluk tarafından ilk anlaşılan şey aç kalmak. Tamamen yanlış olan bu ön yargı günümüzde beslenme uzmanları ve tıbbi otoriteler tarafından bilimsel kanıtlarla yıkılmak üzere olan bir konu. Diyet yapmak ve zayıflamak dolayısı ile sağlığınıza kavuşmak asla aç kalmak ile sınırlandırılacak kadar basit bir olgu değildir. Diyetin yanında uygun sporlar ve hareketli bir yaşam tarzını benimsemekte oldukça önemlidir.

Gelelim bugün ki yazımızın asıl başlığı olan çalışan bayanlara özel diyet mevzusuna. Çalışan bayanları özellikle ayrı tutmamızın sebebi, büyük bir bölümünün zor şartlarda ve uzun sürelerde mesai yapmalarıdır. Sağlıklı beslenme çalışan bayanları zamansal olarak zora düşürecek bir beslenme tarzı değildir. Sizlere birkaç küçük öneride bulunarak ön yargılarınızdan kurtulmanızı sağlayabiliriz.

 

Diyet denilince öncelikle uygulanması gereken en önemli şey düzenli ve dengeli bir kahvaltı alışkanlığı kazanılmasıdır. Apar topar evden çıkarak yolda ya da ofiste yenilen simit, poğaça tarzı ürünler aslında sizin en büyük düşmanınızdır. Bir simitin üç dilim ekmeğe eşit kalorisinin olduğunu, beslenme değerleri ve vitaminler açısından yetersiz bir kahvaltı seçeneği olduğunu öğrendiğinizde mutlaka bu seçiminizi tekrar gözden geçireceksiniz.

Sabahları yarım saat erken kalkarak hem doyurucu hem besleyici bir kahvaltı yapabilirsiniz. Bu hem diyet standartlarına sadık kalmanızı sağlayacak hem çabuk acıkmanızı engelleyecek hem de zinde hissetmenize yardımcı olacaktır. Peki, dışarıda olduğunuzda sağlıklı beslenme adına ne yapabilirsiniz? Zor durumda kalmadıkça hazır gıdalarla ve yüksek kalori içeren ürünlerle beslenmenizi uzmanlar tavsiye etmiyor. Dışarıda seçilebilecek sağlıklı ve hafif menüler ya da evden hazırlanacak sebze – protein ağırlıklı ürünler en büyük kurtarıcınız olacaktır.

 

Diyet yaparken uyulması gereken neredeyse en önemli kural günlük su tüketiminin ayarlanmasıdır. Sürekli aktif bir işiniz varsa sağlıklı mataraları yanınızda taşıyarak su tüketimini kontrol edebilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz