Carb Cycling ile Kilo Verme Yontemi
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Carb Cycling ile Kilo Verme Yöntemi
Carb Cycling ile Kilo Verme Yontemi
Carb Cycling ile Kilo Verme Yontemi

Carb Cycling ile Kilo Verme Yöntemi

KİLO KAYBETMENİN AKILLICA YOLU

Bu yılın en basit diyeti olan Carb Cycling’i deneyin ve yağların kayboluşunu izleyin.

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istediğinizde genellikle karbonhidratlar beslenme programınızdan ilk çıkanlar olur, iyi haber ise üç haftalık programımız ile hedeflerinize, karbonhidratlardan vazgeçmeyerek ulaşabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız. Ekmek, makarna ve diğer sevdiğiniz karbonhidrat kaynaklarını tüketmeye devam ederken kilo verebilirsiniz. Buradaki en önemli nokta ise doğru miktarı doğru zamanda tüketmek. Kilo verme alanının yeni yıldızı olacağı konuşulan carb cycling diyeti; kalori saymak ve belirli yiyecek gruplarını tamamen yasaklamak yerine, beslenme hedeflerinize ulaşmak için doğru ve akıllı beslenmeyi amaçlıyor.

Carb Cycling Nedir?

Carb cycling, fazla karbonhidrat alınan günler ve az karbonhidrat alınan günler arasında değişim yaparak hem kas kazanmanızı hem de vücudunuzu ihtiyacı olan besinlerden mahrum bırakmadan yağ yakmanızı sağlayan bir sistem. Ayrıca bu şekilde beslenmek, metabolizmanın ana hormonlarından tiroit hormonları T3, T4’ün yanı sıra acıkmayı, kilo kazanımını kontrol eden ve iştahı düzenleyen hormonlar olan leptin ile ghrelinini düzgün çalışmasında çok büyük rolü olan kan şekerini düzenleyicisi insülinin, seviyesini düşürmeye yardımcı olur. Karbonhidratlar çok önemli bir makro besin grubudur.

Bu yüzden onları tamamen beslenmeden çıkartmak büyük bir hata olur. Tabii ki eninde sonunca kilo vereceksiniz. Fakat kilo kaybınız metabolizmanız yavaşladıkça duracaktır. Carb cycling programı vücudunuzu, ana enerji kaynağı olarak yağları kullanması için programlamanıza yardım ederek metabolizmanızın yavaşlamasını engelliyor ve peşinde olduğunuz sonuçlara ulaşmanızı kolaylaştırıyor.

KARBONHİDRATLARI KISITLADIĞINIZDA VÜCUT ENERJİ İÇİN YAĞLARI YAKMAYA BASLAR.

Güney Manchester’da bulunan University Hospital’daki uzmanlar, haftada iki gün düşük karbonhidrat alımlı beslenmenin kiloyu ve insülin seviyelerini standart yasaklı diyetlerden daha fazla azalttığını keşfetti.

Kulağa gayet hoş geliyor,buna hemen nasıl başlıyoruz?

Bu planda, iki gün düşük karbonhidratlı öğünler, sonraki günde yüksek karbonhidratlı öğünler tüketin. Bu yüksek karbonhidratlı günü yoğun antrenman içeren bir günle denk getirin. Bu şablon 21 günden fazla tekrar etmeli.
Bu şekilde beslenmek mükemmel görünmenize ve hissetmenize yardımcı olacak.

HANGİ KARBONHİDRATLAR İYİDİR?

Bütün karbonhidratlar aynı değildir. Bu diyette fırın ekmeği, normal makarna gibi bütün beyaz, işlenmiş karbonhidratları esmer pirinç, yulaf, kinoa, tatlı patates ve çavdar ekmeği gibi kompleks karbonhidratlarla değiştirmenizi öneriyoruz.

Bu karbonhidratlar glisemik içerik (karbonhidratları kan şekeri seviyesini dengeleme yetenekleri üzerinden değerlendirme ölçüsü) bakımından düşüktür. Gl bakımından düşük besinler, kan şekeri seviyenizin tavan yapmamasını sağlayarak, sizi tok tutar ve tip 2 diyabet riskini önemli ölçüde azaltır.

21 günlük diyet planımız ve tamamlayıcı antrenman programımız ile artık elinizde yağlardan kurtulmanıza yardım edecek çok güçlü bir silah var.
3 haftada elle tutulur sonuçlar için hemen başlayın. Bol şans!

KİLO VERMEK İÇİN 3 SIR

İpuçlarımız ile kilolarınızdan kurtulmayı kolaylaştırın.

1 ÖĞÜNLERİNİZİ PLANLAYIN

Her haftanın başlangıcında öğünlerinizi planlayarak hedeften şaşma şansınızı sıfıra indirin. Listeniz buzdolabınıza asın ve listeden şaşmayın.

2 HEDEFTEN ŞAŞMAYIN

Yemek yerken ve egzersiz yaparken konsantrasyonunuzu üst seviyede tutmak için bir sporcu ya da bir arkadaşınız gibi kendinize sağlıklı bir rol model belirleyin.

3 BİR DİYET ARKADAŞI BULUN

Amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacak, sevdiğiniz bir arkadaşınızı da size katılması için ikna edin. Birlikte buluşmalar ayarlayarak sağlıklı öğ

 

ünler paylaşın. Ayrıca bugünlük IjLu: koşuşturma esnasında, size rahatlamak için debirfırsat sunacaktır.

Yüksek karbonhidratlı günlerde karbonhidratlara yüklenmenizin sebebi, glikojen rezervlerini yenilemek ve vücudunuzu yoğun antrenmanı minimum hasarla atmasına yardımcı olmaktır. Yüksek karbonhidratlı günler ayrıca, enerji seviyenizi yükseltecek, metabolizmanızı ve yağ yakımınızı hızlandıracak. Bunlara ek olarak da yüksek karbonhidratlı günleri yoğun antrenmanların olduğu günlerle çakıştırmak, sadece Kilo Verme Yöntemiantrenmanlarda size gerekli enerjiyi sağlamakla kalmaz. Ayrıca kaslarını koruyarak daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Sizin için işin en zor kısmını biz hallettik. Vücudunuzu en iyi halde tutmanız için kullanabileceğiniz en iyi karbonhidratları bulduk ve doğru ölçüleri ayarladık. Artık istediğiniz vücuda, sağlıksız yollara sapmadan ulaşabileceksiniz.
PILOXING NEDİR?

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

2 comments

  1. kadın sitesi

    Carb Cycling çok iyi teşekkürler

  2. kadın sitesi
    Semra Yıldız

    Carb Cycling yöntemi kilo vermek için gerçekten çok güzel bir yöntem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz