Home / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Çatlaklardan Nasıl Kurtulurum, Doğal Yollarla Çatlaklık Tedavisi

Çatlaklardan Nasıl Kurtulurum, Doğal Yollarla Çatlaklık Tedavisi

Çatlaklardan Nasıl Kurtulurum

Cilt yapısında oluşan çatlak problemleri genellikle dermatoloji dilinde bahsi geçen striae etkisinden oluşur. Bu oluşum ile birlikte ciltte meydana gelen gerilmelerden kaynaklı olarak cilt yapısında çizgisel anlamda renk değişimleri ve cildin bazı bölgelerinde ise incelmelerin oluşmasına verilen addır. Deri hatlarının belirli bölgelerinde yarılmalar oluşarak meydana gelmektedir, aynı zamanda her ne kadar bu izler soluk bir hale dönüşse dahi izler tamamen kaybolmayabilir. Cilt çatlaklıkları genellikle hızlı kilo değişimleri veya derinin hızlı bir şekilde büyüme evresine girmesiyle birlikte oluşur.

Öte yandan ergenliğe giren gençlerde de sıklıkla meydana gelen bu cilt sorunu vücut geliştirme, hamilelik, hormon tedavisi veya hormonal değişimlerden de meydana gelen bir problemdir. Bu durumlar üzerine birçok kişinin de merak etmekte olduğu çatlaklardan nasıl kurtulurum sorusuna cevaplar sunacağız. Doğal yöntemler dışında lazer epilasyon ile çatlak tedavisi ile de bu sorunu giderebilirsiniz. Öte yandan iyi bir cildiye uzmanına da başvurarak sorununuzu anlatıp hekim tarafından tedavi kapsamına dahil olabilirsiniz.

Doğal Yollarla Çatlaklık Tedavisi

  • Göbek, bel veya çatlakların yoğun bölgelerini tespit ederek bu yerlere yumurtanın akını sürün. Deriye en iyi fayda sağlayan protein türü yumurta akında saklıdır. Cilt çatlaklığını azaltmaya yarayan bu yolu günlük bazda 3 defa ilgili bölgelere sürerek en iyi solma derecesine indirebilirsiniz.
  • Patates içerisinde bulunan sıvı madde deri hücrelerine fayda sağlayan bir türe sahiptir. Hem hücreleri yenileyen, hem de onaran bir etkiye sahip olan patates içerisinde çok sayıda vitamin ve mineral barındırmaktadır. Patates dilimlerini direkt olarak cildinizde bulunan çatlak bölgelere sürerek doğal bir tedavi sağlayabilirsiniz. Akabinde patatesi sürdüğünüz yerlerin kurumasını bekleyin ve hemen ardından bu tortu haline gelen bölgeleri ılık su ile yıkayarak kurutun.
  • E Vitamini deposu olan zeytinyağı doğal çatlaklık tedavisi içinde oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Zengin bir içeriğe sahip ola zeytinyağını çatlak bulunan bölgelere sürerek iyice yedirin. Yumuşama hissini yaratacak olan bu doğal mucize sayesinde cildinizde bulunan çatlakların rengini minimum seviyeye indirebilirsiniz. Yumuşama ile birlikte genişleyecek olan fayda ağı ciltteki çatlak oluşumlarının da önüne geçmektedir.
Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Göz Altındaki Yağ Bezesi Nasıl Tedavi Edilir

Göz altındaki veya çevresinde oluşan yağ bezeleri kadınlar için bir sorun halini taşımaya devam ediyor. Fakat konumuz dahilinde sizlere göz altındaki yağ bezesi nasıl tedavi edilir sorularına doğal yöntemler sunarak tamamen zararsız tariflerle bunun üstesinden gelmenize yardımcı olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz