istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Ceviz kilo vermenize nasıl yardımcı olabilir?

Ceviz kilo vermenize nasıl yardımcı olabilir?

Kilo vermeye çalışan biriyseniz, diyetinize ceviz dahil etmenin faydalarını mutlaka bilirsiniz. Ceviz sadece lezzetli değil, aynı zamanda sağlığı korumak için gerekli besinlerle de doludur. Ve ceviz kilo vermeye çalışırken diyete dahil olabilir.

Beslenme gerçekleri

Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin, protein, antioksidanlar, magnezyum, bakır, A ve D vitaminleri barındıran, ceviz etkili bir kilo verme aracı olabilir. 12–14 ceviz yarısı size yaklaşık 190 kalori sağlayacaktır, ancak tüm kaloriler sağlığınız için kötü değildir. Ceviz ayrıca iltihabı azalttığı, kalp hastalığı riskini azalttığı, diyabeti kontrol ettiği ve yaşlanmayı geciktirdiği için birçok sağlık yararına sahiptir.

Ortak efsane cevizlerin kilo alımına yol açabileceğine ya da obezite riskini artırabileceğine inanılmaktadır, ancak bu sadece bir efsanedir. Journal of Nutrients dergisinde yayınlanan bir araştırma, günde yaklaşık 300 kalori ceviz tüketen sağlıklı yaşlıların vücut ağırlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etki göstermediğini ortaya koydu.

Ceviz ve kilo kaybı

Sağlıklı bir bağırsak kilo yönetimi için çok gereklidir. Sağlıksız bir bağırsak obezite, kalp hastalığı ve kanser riskini artırabilir. Bağırsak sağlığınız iyiyse, yiyecekleri otomatik olarak sindirebilecek ve kilonuzu kontrol edebileceksiniz. Ceviz bağırsak floranızı düzenler.
İyi kaloriler içerir
Cevizlerin kesinlikle kaloriler yüksektir, ancak çeşitli çalışmalara göre, fındıklardan emilen enerji besinlerine bağlı olarak beklenenden daha düşüktür.
İştahınızı kontrol eder.
Ceviz zamansız açlığı kontrol etmek için iyidir. Daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olabilir ve sağlıksız gıda ürünleri için özleminizi azaltabilir.

Kilo kaybı için ceviz nasıl yenir?

Ceviz yemek için en iyi zaman günde iki öğünden öncedir. 7-8 ceviz yarısı alın ve 15 ila 30 dakika sonra bir bardak su için. Daha tok hissedeceksiniz ve sonunda daha az yemek yiyeceksiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz