Çikolata Tatlı Krizi Nasıl Geçer
Home / Sağlıklı Yaşam / Beslenme / Çikolata Krizi Nasıl Geçer – Tatlı Krizi Nasıl Geçer
Çikolata Tatlı Krizi Nasıl Geçer
Çikolata Tatlı Krizi Nasıl Geçer

Çikolata Krizi Nasıl Geçer – Tatlı Krizi Nasıl Geçer

Çikolata Krizi Nasıl Geçer – Tatlı Krizi Nasıl Geçer

Çikolata kadınların sıklıkla tercih ettiği içerisindeki mutluluk verici maddeler belli bir süre sonra bağımlılık yaparak ve çikolata krizi başlıyor. Çikolata vücudumuzun mutluluk hormonları salgılanmasında yardımcı olan maddeleri içerdiğinden dolayı bağımlılık yapıyor. Çikolata tükettiğiniz zamanlarda mutlu olmanızı sağlıyor, tüketmediğiniz zamanlarda ise kendinizi kötü hissediyorsunuz ve hatta oda yetmezmiş gibi krize dahi neden olabiliyor. Eğer çikolata krizine giriyorsanız bunu önlemenin vakti gelmiştir.
Çünkü çikolata mutluluk verici maddeler dışında oldukça yüksek bir kaloride içermektedir.

Çikolata Krizi
Çikolata Krizi

Çikolata krizleri genelde mutsuz olduğunuz zamanlarda geliyor, eğer sevgilinizden ayrılmışsanız veya regl dönemlerinde direk petitolarınıza sarıldığınızı biliyorum 🙂 ama ne yazık ki bu yazımızda anlaşıldığı gibi bu pekte iyi bir yöntem değilmiş kızlar bu krizlere bir son verme vakti geldi aşağıda sizlere bir kaç öneri sunacağım eğer uygularsanız kesinlikle bu krizlerden kurtulacaksınız.

Çikolata Krizi Nasıl Geçer – Tatlı Krizi Nasıl Geçer

 

  • Yapılan araştırmalara göre, çikolatanın salgıladığı mutluluk hormonunu sporla da gerçekleştirebiliyor, spor yaparak hem mutlu olmayı hemde kilo vermeyi istemez miydiniz. Bence isterdiniz 🙂 o yüzden çikolata tüketimini en aza indirerek spora başlamanız gerekmektedir.
  • Çikolata tüketimini azaltarak bu çikolata krizini engelleyebilirsiniz. Canınız çikolata çektiği zamanlarda 1 paket çikolata değilde bunu 2 veya 3 parçaya bölerek tüketebilirsiniz veya çikolatanızı eriterek meyveyi bandırıp yiyebilirsiniz. Bu şekilde çikolatadan çok meyve tükettiğiniz için hem sağlığınızı korursunuz hemde çikolata krizinden kurtulmuş olursunuz.
  • Çikolata krizi geldiği zamanlarda başka şeylere odaklanın. Örneğin: Kitap okuyun, gezmeye çıkın , film izleyin vs.. bu tarz şeyler yaparsanız çikolata krizini engelleyebilirsiniz. Sigara krizinde olduğu gibi çikolata krizinde de eğer kendinizi krize teslim ederseniz o zaman yandınız 🙂
  • Eğer yukarıda bahsi geçen çikolata krizini engelleme yöntemleri işinize yaramamışsa doktorunuz veya diyetisyeninizle görüşerek çikolataya ikame ürünleri size sunabilir. Az miktarda tüketeceğiniz çikolatayı kendinize bir ödülmüş gibi davranın, fakat bunu her gün bir paket çikolata tüketilmeyecek şekilde yapınız 🙂

 

Evet arkadaşlar sizlere bugün çikolata krizini nasıl engellemeniz gerektiği hakkında bilgiler verdik, çikolata tüketin ama fazlasının da size zarar vereceğini göz önünde bulundurun. Çikolata krizine girmeyecek şekilde tükettiğinizde hem fazla kalori almazsınız hemde sağlığınızı riske atmazsınız.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Şeker Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İçindekilerŞeker Nereden Doğdu?Şeker Neyden Oluşur?Şeker Nasıl Yapılır?Rafine Şeker Sizin için Neden Kötü?Şeker Hakkında İyi Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz