Home / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Cilt yapısında bulunan gözenekler cildi dış etkenlerden korumak için yardımcı bir nitelik taşıyan yağ etkeninin, yağ bezi yolu kanalları ile dışa atmasında rol oynamaktadır. Yağlı bir cilde sahip olan kişilerde gözenek içerilerinde kir birikintileri ve atık yağ birikintileri bulunmaktadır. Buna yönelik bu tür bir cilt yapısına sahip olan kişilerde siyah nokta oluşumu daha sıklıkla görülebilinen bir durum olmaktadır. Ölü deri hücreleri de gözenek yapılarında biriktiğinden ötürü gözenekler genişlemekte, böylelikle siyah noktalar daha belirgin bir hal alabiliyor. Özellikle de kişinin yaş durumu ilerledikçe gözenekler daha yaygın olarak genişlemeye elverişli olmaktadırlar. Bu konumuza yönelik sizlere cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri ile ilgili bilgiler sunacağız.

CİLT SIKILAŞTIRICI MASKE TARİFLERİ

Cilt Sıkılaştırıcı Özel Şeker Maskesi: Bu maske için 2 yemek kaşığı kadar şeker, 2 damla taze sıkılmış limon suyu ve son olarak 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağını bir kap içerisinde iyice karıştırın. Akabinde elde ettiğiniz karışımı yüz bölgenize dairesel şekiller çizere yavaşça sürün. 10 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile iyice yıkayıp kurulayın.

Kil Maskesi: 1 tatlı kaşığı kadar bal, 1 çorba kaşığı taze yoğurt ve son olarak 1 çorba kaşığı kadar ise yeşil kili ufak bir kap içerisinde kıvamını alıncaya dek karıştırın. Elde ettiğiniz bu maskeyi cildinize sürerek 20-25 dakika kadar bekletin ve hemen ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayarak karışımı cildinizden arındırın.

Salatalık Maskesi ile Cildinizi Sıkılaştırın: Dilimler haline getirdiğiniz salatalıkları yüzünüzde bekletin. Salatalık maskesi doğal olarak yapılan ve birçok kişi tarafından günümüzde halen uygulanan en etkili cilt sıkılaştırma maskesi olarak bilinmektedir. Öte yandan püre haline getirdiğiniz 1 adet salatalığa 1 çorba kaşığı kadar taze yoğurt ekleyerek karıştırdıktan sonra cildinize sürebilirsiniz.

Etkili Yumurta Maskesi: 1 Çorba kaşığı katı yoğurt ile birlikte bir adet yumurta akını ufak bir kap içerisinde iyice karıştırın. Sonra içerisine 1 çay kaşığı kadar taze sıkılmış limon uyu ve 1 çay kaşığı yulaf ezmesi de ekledikten sonra tekrar karıştırıp cildinize sürebilirsiniz. 20 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra soğuk su ile yıkayarak cildinizden arındırabilirsiniz. Haftada en az 2 defa uygulayacağınız bu maske sayesinde sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Göz Altındaki Yağ Bezesi Nasıl Tedavi Edilir

Göz altındaki veya çevresinde oluşan yağ bezeleri kadınlar için bir sorun halini taşımaya devam ediyor. Fakat konumuz dahilinde sizlere göz altındaki yağ bezesi nasıl tedavi edilir sorularına doğal yöntemler sunarak tamamen zararsız tariflerle bunun üstesinden gelmenize yardımcı olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz