Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Denemeniz Gereken Sağlıklı İçecekler

Denemeniz Gereken Sağlıklı İçecekler

Akıllara durgunluk veren sağlıklı beslenme akımından dolayı, sağlıklı olduğunu iddia eden içecekler sağlınızı elinizden alabilir. Bir içeceğin gerçekten sağlıklı olması için, içinde çok fazla çeşit olmasından daha önemlisi içinde bulunanların faydaları olmalı! Ne yudumlayacağınıza bir bakalım.

Kombuchanın Sağlığa Faydaları

Uzak Doğu’dan gelen bu fermente edilmiş çay, yeşil çayın antioksidan faydaları ile birlikte probiyotik faydalar sunar. Metabolizmayı arttırır, göbek yağını azaltır , bağırsak sağlığını iyileştirir ve kanserler dahil çeşitli hastalıkları önleyebilir. Aynı zamanda kalp hastalığı riskini azaltır.

Matcha Lattenin Sağlığa Faydaları

Az miktarda çay veya kahvenin bazı yararları olsa da, günlük kafein ihtiyacınız için matcha tüketimine geçin. Matcha, vücuttaki her türlü kanseri önlemeye yardımcı olan EGCG adı verilen kateşine sahiptir. Aynı zamanda klorofil ve C vitamini, selenyum, çinko ve magnezyum bakımından zengindir ve mükemmel bir detoks işlevi görür.

Yağlı Sütün Sağlığa Faydaları

Bu asırlık büyükanne ilacı, sistemde doğal bir soğutucu olarak harikalar yaratır ve kendinizi tedavi edebileceğiniz en iyi yemek sonrası içeceğidir. Probiyotik faydalar sunan ve bağışıklığı artırmaya yardımcı olan laktik asit bakterileri içerir. Ayrıca potasyum, kalsiyum, B vitaminleri, riboflavin ve benzeri içerir. Dahası, ucuz, yapımı kolay ve özgürce kullanılabilir.

Hindistan Cevizi Suyunun Sağlığa Faydaları

Bu gerçekten doğanın bizlere bir ödülü. Çok çeşitli yararlar için doğrudan hindistan cevizinden hindistan cevizi suyu alın. Su, insan vücudunda doğal olarak bulunan elektrolitlerle doludur. Yani susuz kaldığınızda veya rahatsız olduğunuzda, onları yenilemeye yardımcı olur. Hindistan cevizi suyu lif bakımından zengindir ve hazımsızlık ve mide asitinin geri gelmesini önlemeye yardımcı olur. Tansiyonu kontrol altında tutar ve hücresel sağlığı arttırır. PH seviyelerini dengelemeye yardımcı olur, anti-tümör ve antioksidan özelliklere sahiptir ve ayrıca hastalık kalıntılarını tedavi etmek için harikadır!

Yeşil Sebze Sularının Sağlığa Faydaları

Yeşil sebzeler, evde bir meyve sıkacağı ile sıkıldığında, en sağlıklı meyve suyu bileşenlerini oluşturur. Lahana ve ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler, meyve suyu olarak kullanıldığında lif ve protein bakımından zengin ve düşük kalorilidir. Salatalık suları vücudunuzu nemlendirir ve toksinleri temizler. Metabolizmanızın devam etmesi ve cilt için mükemmel olması için harikalar. Otlar da tonlarca tıbbi özelliğe sahiptir ve meyve sularında kullanılabilir. Örneğin maydanoz, böbrek ve karaciğer detoksu için idealdir. Kişniş C vitamini ve manganez bakımından zengindir. Fesleğen kalp-damar sağlığını arttırır ve antibakteriyel özellikleri içerir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Şeker Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İçindekilerŞeker Nereden Doğdu?Şeker Neyden Oluşur?Şeker Nasıl Yapılır?Rafine Şeker Sizin için Neden Kötü?Şeker Hakkında İyi Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz