Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Diyet Yaparken Sıkça Yapılan Hatalar

Diyet Yaparken Sıkça Yapılan Hatalar

Diyet Yaparken Sıkça Yapılan Hatalar

Kilo vermek adına yapılan diyetlerinizin ne kadar sağlıklı bir evrede olduğunuzu biliyor musunuz? Kulaktan dolma bilgilerle yaptığınız diyetler sağlığınızı önemli derecede etkileyebilir, ek olarak diyet programınızın bir faydasını göstermemesinde katkı sağlayabilir. Diyet yaparken en sık yapılan hatalardan “az yemek yersem veya kahvaltıyı geç yaparsam kilo verebilir miyim” ve bu sorulara çevrenizden gelen “evet, kilo verebilirsin” söylemleri sizi hatalara yöneltebilir. Ek olarak diyette en sık yapılan hataları sizler için derledik ve aşağıda başlıklar halinde sunduk. Bunları takip ederek daha kapsamlı ve işe yarar bir diyet programı dahilinde olabilirsiniz.

Her Gün Tartılma Alışkanlığınızı Bir Kenara Bırakın

Bireylerin birçoğu diyet yapmaya başladığı gibi her gün tartılma işlemini de gerçekleştiriyor. Unutulmamalıdır ki, günlük bazda kabızlık, ödem artışı ve benzeri durumlar ile birlikte kilonuzu etkileyen değişimler olabilir. Bu da tartılırken karşınıza çıkan kilo alma durumu gibi gözükebilir. Böylesi bir durum ile karşılaşmanız halinde kafanız da bu diyetin işe yaramadığını veya kilo veremeyecekmişsiniz hissini de arttıracaktır. Motivasyonunuzu olağan şekilde etkileyecek bu durumu göz ardı etmek adına her gün tartılma işlemini bir kenara bırakarak haftada minimum 1 defa tartılarak kilonuzu not edinebilirsiniz.

Diyet Listelerinde En Sık Yapılan Hatalar

Diyet listelerinin çoğunda su tüketimine yer verilmemektedir. Ek olarak daha çok çay, kahve ve benzeri içeceklerin tüketilmesi öneriliyor. Bu durum diyet listelerinde yapılan en büyük hata olmaktadır. Suyun önemi hiçbir zaman unutulmamalı, kilo vermede de yardımcı olan su tüketimini çay ve kahve tüketimlerine değişmeniz daha mantıklı olacaktır. Günlük bazda en az 8-9 bardak su tüketimini mutlaka yapmalısınız. Ek olarak diyetinize fayda sağlayacak olan bitki çaylarını kahve veya çay gibi içeceklerin yerine de tercih ederek diyetinizin en iyi şekilde gerçekleşebilmesini sağlayabilirsiniz.

Diyet listelerinde sitemiz üzerinde de sürekli olarak vurguladığımız meyve tüketimlerini ciddiye alın. Birçok kişi yine kulaktan dolma bilgilerle “meyvelerin içerisinde fazla tüketilmemeli” gibi durumlar bulunuyor. Aslında bu durum tamamen doğru, meyvelerde şeker var. Fakat meyvelerde fazla şeker miktarının olduğu doğru olsa da, porsiyon halinde tüketilen meyvelerin zararı değil, aksine faydasını göreceksiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Vücudu Şekle Sokacak Diyet Önerileri

Vücudu şekle sokmak için sağlıklı ve yeterli besin çeşitleri içeren bir diyetin yanında düzenli olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz