Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Diyetinizde Kullanabileceğiniz 5 Yeni Yemeklik Yağ

Diyetinizde Kullanabileceğiniz 5 Yeni Yemeklik Yağ

Hindistan cevizi, susam ve yerfıstığı yağı gibi geleneksel yağların neden diyetlerimize dahil edilmesi gerektiğine dair bol miktarda kanıt bulunmasına rağmen, Hindistan pazarında da besin ve sağlık yararları ile birlikte gelen bazı yeni çıkan yağlar var. Bunları neden öğünlerinize dahil etmeniz gerektiğine bir göz atalım. Diyette hangi yağ kullanılmalı inceleyelim.

Diyet Yemeklerinde Kullanabileceğiniz Yağlar

Üzüm çekirdeği yağı

Bunun cilt ve saçlar için bir çok fayda sağladığı bilinmektedir, ancak araştırmalar diyetinize dahil etmenin de harika olduğunu kanıtlamaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, tansiyonu yönetir ve ayrıca Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıkları uzak tutan zihni keskinleştirmeye yardımcı olur. Anti-enflamatuar bileşiklere sahiptir ve kanser riskini azaltabilir. Orta derecede bir duman noktası vardır, bu yüzden sote yapmak ve kızartmak için kullanabilirsiniz.

Kabak çekirdeği yağıBu turuncu-kırmızı yağ, özellikle menopoz yapan kadınlar için iyidir. Glisemik sıfır indeksi ile, kan şekeri seviyesini düşürmeyen hafif bir pişirme alternatifi arayan kişiler için de idealdir. Çoklu doymamış yağlar bakımından zengindir ve kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda metabolizmayı arttırır. Yemek pişirmek için kullanmayın – bunun yerine önceden hazırlanmış bulaşıkları gezdirin veya maksimum fayda için günde bir çay kaşığı tüketin!

Buğday tohumu yağı

Bu, blokta tüketenlere E, B ve K vitaminleri sağlayan, vitamin bakımından zengin yağlardan biridir. Linolenik asit ve yağ asitleri de bolca bulunur. Ayrıca, kolesterol seviyelerini kontrol etmenin yanı sıra antioksidan ve yaşlanma karşıtı faydaları vardır.

Avokado yağı

Bu, tek doymamış yağlar açısından zengin ve blokta en sağlıklı kalp seçeneklerinden biri. Dahası, meyvenin kendisi gibi antioksidanlar, özellikle lutein bakımından zengindir. Duman noktası yüksek olduğundan kızartmadan kızartmaya ve kızartmaya kadar tüm pişirme ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Fındık yağı

Bu yağ E vitamini, B vitamini, folat, mineraller bakımından zengindir ve bloktaki en sağlıklı yağlardan biridir. Kan basıncını düzenler ve Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerine sahiptir. Bununla birlikte, bu yağ narindir ve buzdolabında saklanması gerekir. Aynı zamanda yüksek ısıda pişirme yöntemleri için ideal değildir, bu nedenle en iyi kek ve ekmeğin yanı sıra bir salata veya çorba sosunun tadına bakmak için kullanılır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz