Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Diyetinize Eklemeniz Gereken En İyi Protein Kaynakları

Diyetinize Eklemeniz Gereken En İyi Protein Kaynakları

En İyi Protein Kaynakları

En iyi protein kaynağı doğal gıdadır, ancak bugün piyasada çeşitli takviyeler mevcuttur. Et sevenler proteinleri çeşitli yiyeceklerden alırlar, ancak vejetaryenler gerekli miktarları almayı zor bulmaktadır. Bu zorluğu fasulyeleri ve bakliyatları günlük diyetinize dahil ederek düzeltebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunlar kolayca piyasada bulunur, çeşitli şekillerde tüketilebilir; bu da sizi sadece lahana yeme sıkıntısından kurtarır

Kuru Fasulye Protein Değeri

100g Kuru Fasulye de 21g protein bulunur. Fasülye sağlık açısından birçok fayda sunar. Lif ve protein bakımından yüksek olmasının yanı sıra, bunlar aynı zamanda bir demir kaynağıdır. Barbunya fasulyesi lifi kandaki şeker emilimini yavaşlattığından kan şekeri seviyesini düşürmeye yardımcı olurlar.

Nohut Protein Değeri

100g Nohutta de 19g protein bulunur. Nohut mükemmel bir lif ve protein kaynağıdır. Nohuttan  humus yapabilir, bir salatayla karıştırabilir veya bir çorbaya ekleyebilirsiniz . Bunlar kilo vermenize yardımcı olacaktır. Karbonhidrat oranı yüksektir, ancak kan şekeri seviyesini düşürmede ve kolesterol seviyesini arttırmada faydalıdır. Yüksek lif içeriğinden dolayı, kabızlığın önlenmesine ve sağlıklı bir sindirim sisteminin desteklenmesine yardımcı olurlar.

Maş fasulyesi Protein Değeri

100g Maş Fasulyesin de 24g protein bulunur. Hindistan’da en ünlü fasulyelerden biri olan maş fasulyesi  mükemmel bir protein, lif ve antioksidan kaynağıdır. Bu fasulyeler sindirilir ve şişkinliğe veya gaza neden olmaz. Hastalıklardan iyileşirken bile, maş fasulyesi diğerlerinden daha çok tercih edilir. Bunlar hormonal dengeye ve hücre ve doku büyümesine yardımcı olan esansiyel bir vitamin içerir. Filizlenen her fasulye daha yüksek miktarda proteine ​​sahip olacaktır, ancak mung filizi çiğ olarak yenebilir. Onları salatalarınıza ekleyin, bir çorba yapın, seçenekler sınırsız.

Bezelye Protein Değeri

100g Bezelye de 6g protein bulunur. Kuru bezelye veya taze bezelye bakliyat sürümü lif ve protein bakımından yüksektir ve ayrıca K ve B1 vitaminlerini bulundurmaktadır. Bunlar ayrıca birkaç kaşıktan sonra tokluk hissi uyandırır, bu yüzden daha az yemek eğilimindedir. Kendi sebzelerinizi, pürelerinizi oluşturmak için  beyaz, siyah ve yeşil tüm sebze türlerini kullanın. Lif, bağırsaklarınızdaki sağlıklı bakterilere yardımcı olduğundan, bunları tüketmek bağırsak sağlığınızı iyileştirebilir.

Fasülyeler Folik Asit İçerir

Fasülyeler diyet listelerinde lif kaynağı  çok yüksek olan gıdalardır ve tüm kadınlar için gerekli olan folik asit içerir. Bu baklagiller besleyici olarak et ve balıklara benzer, fakat düşük yağlı ve düşük kolesterol alternatifidir. Karbonhidrat, lif ve kalsiyum da sağlar. Fasülye sindirimi hafif ve safra reflü hastalığından muzdarip insanlar için mükemmel bir seçenektir. Beslenme içerisinde fasülyeler ayrıca vücuttaki kan dolaşımını artırır. Pişirmek kolay ve hızlıdır ve çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Not
· Mercimek ve fasulye tüketmek, sindirim sisteminde soğan, sarımsak  kullanılarak pişirilebilecek gazla üretilebilir.
· Bakliyat ve baklagillerin çoğunun yemeden önce bir şekilde pişirilmesi gerekir.
· Fasulyeleri ve baklagilleri ıslatmadan önce iyice yıkayın ve başka şekilde ıslatmak için kullanılan suyu kullanın. Bu su oldukça besleyici.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler ve İçecekler

İçindekilerMetabolizmayı Hızlandıran YiyeceklerMetabolizma HızlandırmaMetabolizmayi Hizlandiran MeyvelerMetabolizmayı Ne HızlandırırMetabolizma Hızlandırıcı ÇayMetabolizmayı Hızlandıran BesinlerMetabolizmayı Hızlandıran İçeceklerMetabolizma Hızlandıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz