istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Diyetinize süt eklemeli misiniz?

Diyetinize süt eklemeli misiniz?

Süt, büyük bir kalsiyum ve protein kaynağıdır ve sağlıklı bir diyetin önemli bir parçası olarak kabul edilir. Fakat kilo vermeye çalışırken süt içmeli miyiz? İşte cevabı en çok merak edilen sorulardan biri budur!

Sütün Yaraları

 

Süt, kemikleri ve dişleri sağlıklı tutan kalsiyum içerir. Ayrıca dokuları inşa etmek ve onarmak için gerekli olan protein bakımından da zengindir.
Sütün içindeki kaloriler, genel olarak kalori miktarına katkıda bulunan şekerler (laktoz) doğal olarak yüksek olduğu için yaklaşık 150 kaloriye sahiptir. Piyasada bulunan aromalı süt, içinde mevcut olan ekstra şeker nedeniyle kalori açısından daha da yüksektir.

Süt ve kilo kaybı

1. Süt mükemmel bir protein kaynağıdır ve hepimiz biliyoruz ki proteinler sağlıklı bir vücudun yapı taşlarıdır ve açlık hormonlarının düzenlenmesinde büyük rol oynarlar. Protein doygunluk hormonunuzun seviyesini artırarak sizi doyurur ve böylece daha yemenizi sağlar.
2. Diş ve kemik yapımında hayati önem taşıyan kalsiyum, kilo vermede de yardımcı olabilir. Araştırmalara göre, kalsiyum ve D vitamini, metabolizmayı hızlandırarak vücudun kalori yakmasına yardımcı olur.
3. Sütte bulunan yüksek miktardaki B3 vitamini, kilonuzu korumanıza ve enerji harcamalarınızı artırmanıza yardımcı olabilir.
4. Protein sindirimi uzun sürdüğü için tokluk hissine neden olur.
5. Bazı yeni çalışmalar, sütün, yağ yakmada yardımcı olan konjuge linolenik asidi içerdiğini göstermiştir.
6. Süt, kemiklerin yağlanması ve vücudunuzun daha güçlü olmasını sağlayan iyi kas kütlesinin korunması için gerekli olan iyi yağ içerir.

Süt ve kilo alımı

Süt sadece mevcut diyetinize fazla kalori katıyorsa kilo alımına neden olabilir. Sütün yol açtığı kilo alımı, içinde bulunan besinlerden dolayı değil, fazladan kalorinin alımından kaynaklanıyor. Süt veya diğer süt ürünlerinde herhangi bir problem yoktur, ancak daha düşük yağlı versiyonlara uymaya çalışılmalıdır. Bir bardak az yağlı süt sadece 86 kaloriye sahiptir. Tatlandırılmış sütlerden daha az kalorili olduğundan daima şekersiz normal süt almayı tercih edin.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz