Home / Manşet / Doğal Yöntemlerle Hızlı Saç Uzatmanın 9 Yolu

Doğal Yöntemlerle Hızlı Saç Uzatmanın 9 Yolu

Doğal Yöntemlerle Hızlı Saç Uzatmanın 9 Yolu

Güzellik sadece yüz hatlarına yönelik bir kavram değildir. Güzellik cilt, yüz, vücut hatları ve hatta olmazsa olmaz olan güzel saçlarla bir bütün haline gelmektedir. Kadınların güzellik kavramı üzerine yanlış düşüncelerde olması, bir kısmın eksik kalmasıyla birlikte oluşan hayal kırıklıklarını ortaya çıkarıyor. Özellikle de her kapsamda gerekeni yapan, fakat saç konusunda pek aldırış etmeyen kadınlar bu konuda finalde kalıyor diyebiliriz. Özellikle de günümüz kapsamında saçlar üzerinde kullanılan düzleştiriciler başta olmak üzere, yetersiz beslenme, stresli bir yaşam ve hava kirliliği gibi daha birçok farklı sebep saçlarımızı olumsuz etkileyen durumların ortaya çıkmasını da sağlıyor. Bu durumlar üzerine saçlarımız daha hassas bir yapıya dönüşerek kırılma gibi kötü durumların ortaya çıkmasını da sağlıyor.

Doğal ve Uzun Saçlara Sahip Olmak Mümkün Mü?

Şampuan reklamlarındaki o ışıl ışıl parlayan ve uzun bir görünümde olan saçlara kanmayın. Zira uzmanların yaptığı araştırmalar neticesinde sürekli olarak şampuan kullanımı saçların dökülmesini sağlayan ve zayıflatan kimyasal maddeleri içeriyor. Reklamlarda gördüğümüz parlayan saçlar ise tamamen ilizyon! Çekimler başlamadan evvel saatlerce makyaj, saçlar üzerinde parlatıcı etki yaratan spreyler ve dalgalı olmasını sağlayan diğer kimyasal maddeler! Hepsi bunlardan ibaret olmaktadır. Bu nedenle doğal ve en sağlıklı şekilde saç nasıl uzatılır ve bakımı nasıl olmalıdır üzerine sizlere detaylı ve geniş bir konu kapsamında bunlara değineceğiz.

DOĞAL YÖNTEMLERLE HIZLI SAÇ UZATMANIN 9 ETKİLİ YOLU

Doğal Bakım Yağları ile Sağlıklı ve Uzun Saçlar

Hindistan cevizi, zeytinyağı ve jojoba yağları ile tamamen doğal bir bakım süreci sağlayarak saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Temin edeceğiniz 3 damla kadar jojoba yağı, lavanta yağı, biberiye yağı ve ikişer damla olmak üzere sedir ağacı yağı ile kekik yağını kısıt ateşte ısıtarak elde edeceğiniz karışımı saçlarınıza uygulayarak doğal bir bakım gerçekleştirebilirsiniz. Elde edeceğiniz bu karışımı ılık bir şekilde saç diplerinize kadar masaj yapıp yedirerek sağlayabilirsiniz. Bu işlem sonucunda saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabileceğiniz gibi, aynı zamanda daha canlı, parlak ve bakımlı saçlara da sahip olabileceksiniz.

Yumurta Akı ile Saç Uzatma Yöntemi

Kadınların birçoğu saç uzatma yöntemlerinin net olarak bilinmediğini ve kulaktan dolma olduğunu söylemektedir. Fakat geçmişten günümüze kadar uzayan formüllerle ve uzman kişilerin tavsiye ettiği doğal yollar bu söylemleri ikiye bölüyor diyebiliriz. Bu doğal formüllerden biri de yumurta akı ve zeytinyağı ile ilgili olmaktadır. Her iki besin kaynağının karışımı ile birlikte saçlarınızı uzatabileceğiniz gibi, aynı zamanda normal saçlara göre on kat daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Her iki besini birbirine iyice karıştırıp krem kıvamını aldırdıktan sonra, saçlarınızın en dip bölgelerine yedirerek masaj eşliğinde sürmeniz yeterli olacaktır.

Su Tüketerek Saçlarınızın Uzamasını Sağlayabilirsiniz

Suyun illa saça değmesine gerek yok. Vücudumuzun her bölgesine ve her evrede fayda sağlayan doğal kaynağımız su, metabolizmayı arttıran etkisi ve vücuttan toksinleri atma özelliği sayesinde daha canlı saçlara kavuşmanızı da sağlamaktadır. Ek olarak günlük bazda 8 bardak yani ortalama 1,5 ila 2 litre arasında su tüketimi yapmanız vücudunuza fayda sağlamaktadır. Vücuda katkı sağladığı gibi, daha güçlü ve uzun saçlara sahip olmanızı da sağlamaktadır. Hızlıca saç uzatıcı bir özelliği de bulunan suyun tüketimi her mana da size fayda sağlamaktadır.

Saçlarınızın Uzaması ve Güçlü Olması için Doğru Tarama Tekniğini Uygulamalısınız

Gelişi güzel ve yanlış taranan saçlar sonuç olarak saçlarınıza zarar verecektir. Her sabah saçlarınızı taramanız kan akışınızı hızlandırarak fayda sağlar. Ek olarak saç diplerinin beslenmesini de sağlayarak çabucak uzamasında yardımcı olmaktadır. Saçların taranmasındaki en çok yapılan hatalardan biri de ıslan halli saçlar üzerine olmaktadır. Saçlarınız ıslakken asla fırçayla saçlarınızı taramayın. Yapacağınız bu işlem nezdinde saçlarınız yıpranır ve kırılma noktasına gelir. Bunun için geniş dişlere sahip tarakları kullanarak saçlarınızın güçlü ve dolgun kalmasını sağlayabilirsiniz.

Fön Makinesini Doğru Kullanmalısınız!

Fön makineleri ile saçlarınızı devamlı kurutmak, saçlarınızı güçsüzleştirir ve kırılmasına destek sağlar. Bunu bertaraf etmek için ise birtakım kurallara dikkat etmeniz saçlarınıza fayda sağlayacaktır. Saç tellerinizde bulunan suyun tamamını buharlaştırarak nemsiz bırakan fön makineleri saçlarınızın güçsüzleşmesine ve kırılmasına neden olur. Fön makineleri gibi, düzleştiricilerde saçlarınıza zarar veren diğer etki alanlarını oluşturmaktadır. Bu makineler yerine nemi iyi derecede çekebilen havluları tercih edebilirsiniz. Havluyla saçlarınızı kurularken havluyu sürterek bu işlemi gerçekleştirmeyin. Yapacağınız bu işlem saçlarınızın kırılmasından başka bir durum sergilemez. Bunun yerine havluyu daha yumuşak bir şekilde uygulayabilirsiniz. Fön kullanmak istiyorsanız eğer, sıcak aksamını kapatarak sadece soğuk üfleme ayarıyla yapmanızda fayda var.

Doğru Beslenme ile Saçlarınızı Besleyin ve Uzatın

Saçların beslenmesini ve aynı zamanda uzamasını sağlayan bir diğer önemli etken doğru beslenmedir. Protein bakımından zengin içeriklere sahip besinleri tercih ederek saçlarınızın daha uzun bir yapıda olmasını sağlayabilirsiniz. Bu yiyeceklerden bolca tüketmeniz halinde saçlarınızın kalitesi de artacaktır. Hem sağlık veren, hem de uzatan besinlere değinecek olursak; balık, yumurta, sebze, meyve gibi proteini yüksek besinleri tercih etmelisiniz. Abur cubur gıdalar ise saçlarınızı ve sağlığınızı kötüye sürüklemekten başka bir faydayı göstermez.

 

Vitamin Kaynaklarıyla Saçlarınızın Uzamasını Sağlayın

Saçların kuru ve yıpranmış bir görünümde olmalarının nedenlerinden biri de vitamin eksikliğidir. Vücudunuzda vitamin eksikliği yaşanmasıyla birlikte saçlarınızın doğal görünümü kaybolur, daha güçsüz ve kırılgan saçlarla kendini ortaya çıkarmaktadır. Buna yönelik A, B ve C vitamini gibi multi vitamin sınıfında olan değerlerden faydalanarak saçlarınızın daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasında yardımcı olabilirsiniz. Direkt olarak vitaminlerden veya bu vitaminleri barındıran besinlerden faydalanarak saçlarınızın daha güçlü ve uzun bir yapıda olmasını kolayca sağlayabilirsiniz. Ek olarak patates haşladıktan sonra haşlama suyunun soğumasını bekleyerek saçlarınızda durulama suyu olarak kullanmanız güçlü bir yapıda olmasını sağlayacaktır.

Doğal Kremlerle Saçlarınızı Besleyerek Uzatın

Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak için saçlarınıza sürekli olarak bakım uygulamanız şart. Fakat bu bakımları kimyasal içeren krem ve benzeri ürünlerle değil, tamamen doğal nitelik sağlayan içeriklere sahip ürünlerle gerçekleştirmelisiniz. Bu kapsamda tamamen doğal bir yapıya sahip kremleri saçlarınıza uygulayarak daha ipeksi, uzun ve yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Daha Uzun Saçlar

Son önerimiz yine doğal bir formül aksamını oluşturuyor. Daha uzun saçlara sahip olabilmek adına elma sirkesini tercih ederek istediğiniz o harika saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı durulamak için hazır hale getirdiğiniz su içerisine 3-4 damla kadar elma sirkesi katmanız yeterli olacaktır. Yapacağınız bu uygulama ile birlikte saç köklerinizi besleyerek daha güçlü bir yapıya sahip saç derisine sahip olabilirsiniz. Bu süreç ile birlikte saçlarınızı tamamen doğal ve sağlıklı yollarla uzatabilmek de mümkün. Uygulayacağınız bu basit karışım ile birlikte saçlarınızın hızlıca uzamasını sağlayabilirsiniz. Koku konusunda ise endişe duymanıza hiç mi hiç gerek yok! Su içerisine elma sirkesi ile birlikte portakal yağı veya gül yağı gibi uçucu yağlardan birini ekleyerek sirke kokusunun bir miktar oranını kırabilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Duştan Çıkıp Hızlıca Yapabileceğiniz Saç Modelleri

İçindekilerDUŞTAN ÇIKIP HIZLICA YAPABİLECEĞİNİZ SAÇ MODELLERİDUŞ SONRASI HIZLICA YAPABİLECEĞİNİZ SAÇ MODELLERİ DUŞTAN ÇIKIP HIZLICA YAPABİLECEĞİNİZ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz