Home / Aşk ve İlişkiler / Aşk Hayatı / Doğru Öpüşme için Nelere Dikkat Etmeli?

Doğru Öpüşme için Nelere Dikkat Etmeli?


Kadın veya erkek fark etmeksizin doğru öpüşme tekniğine dayalı bilgiler edinmek için araştırmalar yapmakta. Bizlerde bunları göz önünde bulundurarak, bu konumuzda sizlere doğru bir öpüşme için nelere dikkat edeceğiniz üzerine bir içerik hazırladık. Eğer iyi ve kıvamında bir öpüşme istiyorsanız, bunun için işi asla aceleye getirmemeniz gerekiyor. Ağız bir şekilde ilerlemek yerine ufak öpücüklerle partnerinizin dudağının kenarlarına serpiştirmeler yapın. Bu hareket haliyle karşınızdakini zevkten uçuracak. Dikkatli olmanız halinde ikiniz içinde unutulmaz bir an olacağını şimdiden söyleyelim.

Doğru Öpüşme için Nelere Dikkat Etmeli?

Ağız Kokusu: Partneriniz ile öpüşmeden evvel ağız kokunuzu kontrol altına almanız gerekiyor. Bunun en hızlı yolu naneli veya şekerli bir sakız yardımıyla giderebilirsiniz. Eğer imkanınız yok ve evdeyseniz dişlerinizi fırçalamanız da yeterli olacaktır.

Ağız Şekli: Partneriniz ile ilk defa öpüşeceğiniz vakit ağzınızın kapalı olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. En az 2 dakika olmak üzere bunu dikkate alarak ağırdan hareket edin ve aceleye getirip ağzınızı açarak öpüşmeyin.

Fransız Öpücüğü: Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere ağzınızı açarak öpüşmek kötü bir durum ortaya çıkarabilir. Dudaklarınızı ağırdan işleyerek hafifçe aralayıp ateşli öpücükler kondurmanız partnerinizi olabildiğince zevke getirecektir. Öpüşürken dilinizi hafifçe dudak aralarına değdirip, kendisinin de buna karşılık vererek dilinizin ucuna dilini değdirmesini sağlayabilirsiniz.

Dişler: Fransız öpücüğü tarzında bir yaklaşımda bulunacaksanız eğer dişlerinize olabildiğince dikkat etmelisiniz. Fransız öpücüğünde dişler daha çok arka planda kalarak dudaklar ön planda tutulur.

Göz Teması: İnsanlar genellikle öpüşürken gözlerini kapatır, nedendir bilinmez ama her insanda olan bir etki durumunu göstermektedir. Farkında olmadan kapanan gözleriniz ile bu anı yaşatabileceğinizi elbette ki gözler kapalıyken dahi verebilirsiniz. Fakat gözleriniz açıkken öpüştüğünüz zaman ve göz göze gelmeniz halinde çok daha farklı bir boyuta geçiş yapabilirsiniz. Bunu mutlaka denemeniz de fayda var.

Beden Dili: Bedenlerin artık bir birine yaklaştığı durumlarda mesafeler azalıyor ve hafif nefes alışverişlerine ait seslerin duyulması ortamı sıcak bir havaya dönüştürebiliyor. Öpüşme anında bu durum heyecanlı bir hale gelecektir.


Check Also

Sevdiğiniz Adamın Sizi Sevdiğini Gösteren İşaretler

Bir kadın karşısındaki erkeğin kendini sevdiğini anlaması için “seni seviyorum” veya “merhaba” demesi bile yetiyorken, bazı kadınlar bu durumu “canını verse” yine de aynı şekilde kuşkuyla bakmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz