istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Doğru zamanda su içme kilo vermenin anahtarı olabilir

Doğru zamanda su içme kilo vermenin anahtarı olabilir

Hepimiz vücudumuz için suyun ne kadar gerekli olduğunu biliyoruz. Bizi nemlendirir, sağlıklı tutar, toksinleri vücuttan uzaklaştırır ve bağırsakların kolayca hareket etmesine yardımcı olur. Aynı şekilde, kilo vermeye çalışırken bile bol su içmek gerekir. Ancak, su içtiğiniz zamanın etkili bir şekilde kilo vermenin anahtarı olabileceğini biliyor musunuz? Hayır, şaka yapmıyoruz!
Doğru zaman!
Araştırmalara göre, ana öğünlerden 30 dakika önce 500 ml su içmelisiniz.

Zamanlama neden önemlidir?

Eski bir teori, zamanın yarısının gerçekten susadığınızda kendinizi aç hissettiğinizi göstermektedir. Bu nedenle, yemekten 30 dakika önce su içmek, aşırı yemek yemenizi önleyecektir.
Önceki teoriye dayanarak, bir grup obez grubun katıldığı Obezite dergisinde bir çalışma yayınlandı. Bu çalışmada bir grup obezden ana yemeklerinden 30 dakika önce 500 ml su içmeleri istendi. Başka bir gruptan tok bir mideleri olduğunu hayal etmesi istendi.
Bunun dışında, tüm grup aynı diyet uyguladı ve yaklaşık 12 hafta boyunca rutin egzersiz yaptı. Çalışmanın sonunda, yemekten önce su içenlerin, yemek yemeyenlere göre yaklaşık 1.5 kilo daha fazla kilo kaybettikleri tespit edildi. Su içme esastır ve bu çalışma kilonuzu izlerken zamanlamanın bile önemli bir rol oynayabileceğini kanıtlar. Zayıflama planınız varsa ve vücudunuzdan istenmeyen yağları kaybetmeye çalışıyorsanız, sağlıklı bir şekilde yiyin, düzenli egzersiz yapın ve doğru zamanda bol miktarda su için.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz