istanbul escort
Home / Anne ve Bebek / Doğum Sonrası Psikolojiniz Değişmesin

Doğum Sonrası Psikolojiniz Değişmesin

Dünyada sahip olabileceğimiz en değerli şey bebeğimiz. Mantıklı ve sevgi dolu bir evlilikte, çiftler doğru zamana karar verip, bebek yapmaya hazırlanmaktadır. Hamilelik süreci başlar ve bundan böyle hayatınızın sonuna kadar sizin önceliğiniz bebeğiniz olur. nebati bu dozu iyi ayarlamak gerekiyor.

Her şeyinizle birlikte evliliğiniz de bir anda bulunmamaktadır oluverir. Bebeğinizle ilgilenin lakin eşinizi de sakın unutmayın. Hele hele derhal her kadında olan bir örnekten bahsedeceğim ki, bu en tehlikelisi..

Doğum yaptıktan sonraki süreçte, bilhassa kadınların psikolojisi aniden değişebiliyor. Bu değişimin müspet yönde olduğunu yazmak isterdim, fakat ne yazık kı ilişkileri ve kendini menfi etkileyen bir tavır ve tutum bu.. Umutlarla dolu bir hayata gözlerini açtı bebeğiniz..

Aşkınızın bir kanıtı adeta.. ilişkinizin en altın çağını yaşamanız gerekirken siz birtakım şımarıklıklar yaparsanız her şey allak bullak olur. Bebekten sonra değişen kadınlar hem çıkarlarını hem eşlerini hem de bebeklerini fena etkiliyor bu bir gerçek.

Anne olmak natürel ki en mukaddes şey hayatta ama dozunu iyi ayarlamak gerek. sürekli bir kapris, ben buyum sen busun konularına girmek, başka hiç bir şeyi gözü görmemek olmayacak şeyler. Ne yazık ki, doğumdan sonra girilen psikoloji gereği bunlar yaşanabiliyor ailelerde..

Eşlere de burada görevler düşüyor. Eşi ve bebeğiyle özenle ilgilenmesi gerek. Elbette aynı şekilde kadının da eşiyle ilgilenmesi, evde sıcak bir ortam yaratıp bunu sürdürmesi erkek için bebekten sonra beklenilen bir tutum. Ben size dört dörtlük ev işi yapın, kocanız gelince abartılı bir şekilde onla ilgilenin demiyorum.

Siz beni çok aşırı iyi anladınız.. Bebek önceliğiniz ve nebati doğum sonrası kendinize de bakmanız mühim. Hem kendinizi iyi hissetmek ve bu modan çıkmak için, hem eşinize güzel görünmek için her zaman loğusalıktan çıkınca, spor ve sağlıklı beslenmeye devam edin.

Yavaş yavaş da olsa bir salona gidebilir, eve bir kondisyon aleti alabilir yada en azından tempolu yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Açık ve temiz havada egzersiz yapmak daha çabuk forma girmenizi sağlayacaktır.

Bir kadının aynada gördüğü ve ondan aldığı zevk da, moralini ve psikolojisini tavan yaptırır. Dağınık olmaktan da uzak durun. sadece evden söz etmiyorum. Kendinizi toplayın, silkelenin ve kendinize gelin. saçınıza özen gösterin, hafif de olsa yüzünüzü renklendirin. sıhhatli beslenerek de psikolojinizi destekleyebilirsiniz. özellikle sebze ve meyveler, taze sıkılan meyve suları sizi motive edecektir.

gibi konulara dikkat ederek, psikolojinizi ayakta tutabilirsiniz. nedeniyse, bir insan her şeyden evvela kendine kıymet ve ciddiyet vermelidir. Ki, etrafına da yararlı olabilsin. Eşiniz sizi bu biçimde gördüğünde o da bu psikolojiden, yeni baba olma halinden çıkacak ve size şevkle destek olmak isteyecektir.

Birlikte geçireceğiniz romantik dakikalar ve bebeğinizle olan anlarınız size dünyaları verecektir. özetle demek istediklerimiz umarım anlatabilmişimdir. Siz de bu durumları yaşıyorsanız lütfen benimle yorumlarınızı paylaşın. Sevgiyle kalın..

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Doğumu Kolaylaştıran Geleneksel Yöntemler

Yaşamın başlangıcı olan doğum olayının toplumumuzda önemli bir yeri vardır. Doğum öncesinde, doğum sırasında ve dogum sonrasında bazı geleneksel uygulamalar vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz