Home / Kişisel Bakım / Dudak Bakımı / Dudak Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir

Dudak Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir

Dudak Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir

Kadınlar kadar erkeklerinde şikayetçi olduğu dudak çatlakları özellikle de kadınların güzellik üzerine en büyük sıkıntılarından biri olmaktadır. Dudak yapısına önem veren veya buna ek olarak sağlıklı bir dudağa da sahip olmak isteyen kadınlar dudakta oluşan çatlaklar üzerine arayış içerisinde olmaktadır. Bizlerde bu durumu göz önünde bulundurarak sizlere bu konumuzda dudak çatlakları için doğal yöntemler üzerine bilgiler sunacağız. Dudak çatlaklıkları için kimyasal maddeler kullanmak yerine doğal yollardan sağlayacağınız malzemeler doğrultusunda harika bakımlar sergileyebilirsiniz.

Gül Suyu ve Bal ile Yapılan Dudak Bakımı

Bal ve gül suyunun karışımı ile birlikte dudaklarınız için özel bir nemlendirici kür hazırlayabilirsiniz. Dudaklarınıza uygulayacağınız bu nemlendirici doğal kür sayesinde dudaklarınızın kurumasını engelleyebilir ve daha harika bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu doğal kürü hazırlayabilmek için bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı kadar gül suyunu ufak bir kap içerisinde kıvamını alıncaya dek karıştırmanız yeterli olacaktır. Hemen sonrasında ise dudaklarınıza sürüp 5-7 dakika kadar beklettikten sonra yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Jojoba Yağı ile Dudak Bakımı

Jojoba yağı içerisinde barındırdığı etkiler sayesinde dudağa nemlendirici ve hücrelerin yenilenmesinde yardımcı olan önemli bir etki durumu barındırmaktadır. Bu yağ kullanımı ile birlikte dudaklarınızda yeni hücrelerin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Belirli aralıklarla yapacağınız bu dudak maskesinin kürü için ise ek hiçbir malzemeye gerek duyulmuyor. Jojoba yağını dudaklarınıza sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyin ve hemen ardından su ile yıkayarak kurulayın. Haftada en az 2-3 defa uygulayacağınız bu dudak maskesi kürü sayesinde daha dolgun ve canlı dudaklara sahip olabilirsiniz.

Şeker ile Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudaklarda oluşan çatlaklara fayda sağlayan diğer bir besin türü ise şekerdir. Ölü cilt hücrelerini arındırarak yeni hücre oluşumlarını destekleyen şeker sayesinde daha dolgun ve canlı dudaklara sahip olabilirsiniz. Bu kürü hazırlamak için ise yine her zaman olduğu gibi bala ihtiyacınız var. 1 çay kaşığı kadar bal ve 2 çay kaşığı kadar da şekeri ufak bir kap içerisinde iyice karıştırın. Elde edeceğiniz karışımı masaj yaparcasına dudaklarınıza uygulayarak iyice yedirin. Birkaç dakika sonrasında ise dudaklarınızı iyice yıkayarak kurulayın. Hafta da en a z 2 defa yapılması fayda sağlayacaktır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz