istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Düşük karbonhidrat diyeti takip etme tehlikeleri

Düşük karbonhidrat diyeti takip etme tehlikeleri

Muazzam popülaritesi nedeniyle, düşük karbonhidrat diyeti uygulayan etrafınızda birçok insan göreceksiniz. Tipik bir düşük karbonhidrat diyeti günlük karbonhidrat alımını 60 ila 130 gram arasında sınırlar. Keto diyeti karbonhidrat tüketimini günde 30 gramdan fazla olmayacak şekilde sınırlar.

Bu şekilde yemek, vücudumuzu çarpıcı biçimde değiştirir, özellikle de bol miktarda karbonhidrat yeme alışkanlığı olanlar için. Ve bu değişikliklerin hepsi olumlu değil. Karbonhidratlar kısıtlandığında, vücuda kendini yakması için başka bir yol bulması gerektiği için stres uygulayabilir.

Diğer yan etkiler arasında, genellikle keto gribi denilen bulantı ve baş ağrısı vardır. Sadece bu değil, düşük karbonhidrat diyeti birçok yan etkisi olabilir, bunlardan beşi aşağıda listelenmiştir:

Düşük kan şekeri

Kan şekeri seviyenizi kontrol etmek için insülin kullanıyorsanız veya başka bir ilacı kullanıyorsanız, özellikle düşük karbonhidrat diyeti yapıyorsanız, doktorunuz tarafından gözden geçirilmesi önemlidir. Bunun nedeni, karbonhidrat alımınızın önemli ölçüde azalması durumunda, düşük kan şekeri (hipolar) oluşmasını önlemek için ilacınızın dozunun değiştirilmesi gerekir. Bu nedenle, düşük karbonhidrat diyete başlamadan önce, özellikle herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, doktorunuza danışmanız önemlidir.

Besin eksikliği artar

Düşük karbonhidrat diyeti izleyen birçok insan genellikle kendilerini daha sağlıklı hissetmeye başlasa da, her zaman durum böyle değildir. Düşük karbonhidrat diyeti, besin eksikliğine neden olabilir, ancak bu daha düşüktür.

Düşük karbonhidrat gribi

Düşük karbonhidrat diyeti izlemeye başlayanlar, çok miktarda karbonhidrat yemeye alıştıktan sonra düşük karbonhidrat gribine maruz kalabilirler. Düşük karbonhidrat gribine yorgunluk, beyin sisi ve baş ağrısı dahildir. Kendinizi susuz bırakmamanız ve yeterli tuza sahip olmanız şartıyla durum en aza indirilebilir. Bunun nedeni, düşük karbonhidrat gribinin genellikle, vücudun diyetin ilk haftalarında vücuttan sıvı ve tuzlar çıkarmasının sonucudur. Tüm karbonhidratları bir kerede kesmek yerine karbonhidrat alımını kademeli olarak azaltabilirsiniz.

Kramplar

Düşük karbonhidrat diyeti içindeyken vücudunuz potasyum, magnezyum veya sodyum gibi temel tuzları kaybeder. Kramp sorunu yaşıyorsanız, yeterli miktarda tuz kullandığınızdan emin olun. Bazı iyi potasyum kaynakları arasında somon, yumurta, badem, mantar ve yoğurt bulunur.

Kabızlık

Düşük karbonhidrat diyeti başlangıçta kabızlığa neden olabilir. Ancak bu yan etki bağırsaklarınız değişime alışınca gider. Kabızlığınız sizi çok rahatsız ediyorsa, doktorunuza bu konuda danışabilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyetinize süt eklemeli misiniz?

İçindekilerSütün YaralarıSüt ve kilo kaybıSüt ve kilo alımı Süt, büyük bir kalsiyum ve protein kaynağıdır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz