Home / Kişisel Bakım / El ve Ayak Bakımı / El ve Ayak Bakımı

El ve Ayak Bakımı

El ve Ayak Bakımı

El ve ayak bakımı çoğu insan için büyük bir önem sağlamaktadır. Bu yüzden bu konuya çok fazlasıyla önem ve değer verilmektedir. El ve ayak bakımı cinsiyet ayrımı yapmadan yapılabilecek bakım türlerinden biridir. Bu yüzden de herkes açısından da çok belli bir konu olmasa da çok dikkat edilmektedir. El ve ayak bakımları birbirinden farklı olarak açıklanabilir.

Ayak bakımının ilk çözüm etkisi kullanılan ayakkabıların seçimi olmaktadır bu yüzden de seçilecek olan ayakkabı tabanının yumuşak ve çok sert olmaması dikkate alınmalıdır. Ayak bütün gün bizi taşımasından dolayı bu şekilde oluşan ayak bakımı sıkıntılarını ortadan kaldırmak zor bir durum değildir. En basit ayak kabımı yöntemi ise her gün eve gelindiği vakitte ayağı sabunla ve ılık suyla yıkamak kolay bir çözüm ve yöntem olarak kullanılmaya uzun süresidir devam edilmektedir. Ayağı yaz günlerinde güneş ışığından korumak önemlidir. Bu yüzden yazın sandalet ve buna benzer terlik cinsi bir şey kullanıldığında açıkta kalan bölgeleri güneş kremi kullanarak engellememiz mevcuttur. Doğal olarak ise kısa bir süre için yaz gününde sahilde kumun üzerinde çıplak ayakla dolaşmanız kolay bir yöntem olarak da genel olarak kullanılmaktadır.

El ve ayak bakımın ortak bakım yöntemlerinden biri ise sıcak duş alımından sonra gözeneklerin açıklanmasını fırsat bilerek sürülecek olan krem deri tabanına daha kolay girer ve bu yönden de kullanımı daha etkili ve kuvvetli olmaktadır. Sertleşen topuklar için ise gece uyumadan önce vazelin sürülmesi gerekmektedir bu ise topuğu yumuşatarak ayak bakımın rahatlatılmasında çok büyük etken ve faydası bulunmaktadır. Ayak mantarı ise ayak bakımının en önemli konusundan biridir. Ayakları ise duştan veya yıkamadan sonra çok nazik ve yumuşak bir havlu ve buna benzer bir araç ile ıslak kalmayacak şekilde kurulandığın da ve temizlendiğinde buna benzer sorunlar ortadan kalkacak bu da ayak bakımının en önemli unsurlarından biri olmak zorundadır. El ve ayak bakımı rahatsız verici durumlardan kurtulmak amacıyla güzel bir yöntem olmuştur.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Tırnak Mantarı Oluşumu

İçindekilerTırnak Mantarı Nedir? Tırnaklar resimde görüldüğü gibi ise tırnak mantarı oluşumu vardır. Tırnak Mantarı Nedir? Onikomikoz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz