Home / Sağlıklı Yaşam / Hastalık / En Çok Gözlemlenen Kadın Hastalıkları
kadın hastalıkları

En Çok Gözlemlenen Kadın Hastalıkları

En Çok Gözlemlenen Kadın Hastalıkları

Kadın hastalıkları , son dönemde yaşam koşullarının ciddi bir şekilde değişmesiyle birlikte kadınlarda gözlemlenen hastalıklarda çeşitlenmeye ve artmaya devam ediyor. Bu hastalıklar geçmiş dönemlerde de ortaya çıkıyordu ancak son zamanlarda belirtiğimiz şekilde yaşam koşularının değişmesiyle birlikte çok daha fazla ortaya çıkıyor.

 

En çok gözlemlenen hastalıkların başında erkekler kadar kadınlarda da kısırlık ön plana çıkıyor. Kadın için kısırlık asla anne olmamak anlamına gelmiyor. Sadece anne olma süreci oldukça uzun sürebilir ya da tıbbı tedavi haricinde anne olması oldukça zor olabilir. Genellikle kadınlara kısır teşhisi konması için belirli bir periyodun geçmesi gerekiyor. Hormonel dengesizlikten dolayı kadınlar korunmasız ilişkiye girseler bile basit bir şekilde hamile kalamayabiliyor. Hatta bu işlem bir defa ile de sınırlı değil. O yüzden doktorlar genellikle çiftlere bir yıl boyunca korunmasız olarak ilişkiye girmelerini ve bu süreç içerisinde kadın hamile kalmaz ise tıbbı müdahalenin başlamasının daha uygun olduğunu belirtiyor. Süreç başlıyor ve teşhisin netleşmesi için erkekten sperm örnekleri alınıyor ve kadınında rahim içi filmi çekiliyor sonrasında ise hormon testleri yapılıyor. Son olarak ise tüp bebek tedavisi yapılarak kısırlık sorununa çözüm üretiliyor.

 

Vajinal akıntı kadınlarda oldukça sık rastlanan rahatsızlıklardan bir tanesi, çoğu kadında ergenlik döneminde başlıyor ve yıllar boyunca bu hastalık ile mücadele ediyor. Rahatsızlığın temel nedeni ikiye ayrılıyor enfeksiyona bağlı akıntılar ve fizyolojik akıntılar. Enfeksiyona bağlı akıntılar cinsel yolla bulaşan hastalıklar ya da mantar gibi etkenlerden dolayı oluşuyor.

 

Adet düzensizliği yine kadınlara özgü ve oldukça sık görülen rahatsızlıklardan bir tanesi. Bu durumun en önemli nedeni ise psikolojik problemler çoğu kadın bu hastalıktan dolayı ve hastalığın farkına varmadığından hamile kaldıklarını zannediyor.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Kilo kaybı: Yorgunken neden daha az kalori yakarsınız

İçindekilerDinlenmek neden önemlidir?Neden dinlenmek önemlidir?Ne kadar kalori yakarız? Egzersiz yapmak ve sağlıklı yiyecekler yemek, kilo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz