Home / Sağlıklı Yaşam / Detoks / En Çok Önerilen Detoks Tarifleri

En Çok Önerilen Detoks Tarifleri


En Çok Önerilen Detoks Tarifleri

Detoks tarifleri ; çoğu kişi sağlıklı ve hızlı bir şekilde zayıflamak ve vücudunu fit bir şekle sokmak istiyor. Detoks sularıyla bu istekler gerçeğe dönüşebiliyor, bizde sizler için en çok önerilen detoks tariflerini sıraladık.

Elma ve Ahududulu Detoksu

 

100 gr ahudud, 1 elma, 1 adet salatalık ve 1 adet limon ile detoks suyumuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz. Salatalık ve elmaları dilimleyerek bir sürahi suyun içerisine boşaltın sonrasında ahudud ve elmalarıda su içerisine ekleyerek detoks suyunu hazırlayın. Birkaç saat buzdolabında bekletin ve buz ekleyerek içmeye başlayın.

Pırasa ve Ispanak Detoksu

 

Belkide en değişik detoks sularından biri olabilir ancak en etkili detoks suyu dersek yeridir. 1 su bardağı su, 4 yaprak ıspanak, bir demek pırasa, 1 adet limon ve 4 yaprak nane bu detoks için elimizde olması gereken malzemelerdir. Pırasa, ıspanak ve nane bir robottan geçirilir ve suya eklenir ardından bir bir limonun suyu elimizle sıkılabildiği kadar sıkılır ve oluşturulan detoks suyu tek seferde içilir.

Mandalina ve Limon Detoksu

 

Bir önceki detoks karışımına göre daha güzel görünüyor diyebiliriz. 1 adet greyfurt, 2 adet mandalina, 1 adet limon ve 5 yaprak nane hazırlayacağımız detoks için yeterlidir. Bir sürahi içerisine greyfurt, limon ve mandalinaları küp küp şeklinde keserek boşaltıyoruz. Naneyide suya ekledikten sonra suyumuzu buzdolabına koyuyoruz biraz beklettikten sonra suyumuza buz ekliyor ve içiyoruz.

Nane ve Salatalık Detoksu

 

10 yaprak nane, 1 adet salatalık ve 1 adet limonla birlikte karışımımızı hazırlamaya başlıyoruz. 300 ml suya salatalık ve limonları küp küp dilimleyerek boşaltıyoruz, sonrasında nane yapraklarını ekliyoruz, biraz soğutuyor ve buz ekleyerek detoks suyumuzu içiyoruz arta kalan salatalıkları isteğinize göre yiyebilirsiniz.

 

Afiyet olsun.


Check Also

Kırmızı Sebzeli Detoks Suyu

Kırmızı Sebzeli Detoks Suyu Cildinizi arındırmak ve daha genç görünmek istiyorsanız kırmızı sebzelerden doluşan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz