istanbul escort
Aşk Filmleri
Home / Eğlence / Sinema / En İyi Aşk Filmleri – V2
Aşk Filmleri
Aşk Filmleri

En İyi Aşk Filmleri – V2

En iyi aşk filmleri

En iyi aşk filmlerini tekrardan araştırdık ve bir çok aşk filmine daha rastladık bir önceki yazımızın devamı olarak bu alanda da gözlemlediğimiz aşk filmlerini yayınlayacağız keyifli seyirler dileriz.

Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi / Wristcutters: A Love Story (2009)

Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi / Wristcutters: A Love Story
Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi / Wristcutters: A Love Story

Bu dünya sadece intihar eden insanların gittiği farklı bir dünya. Desiree’yle ayrılmanın verdiği acıya dayanamayan Zia intihar ederek kendini bu farklı dünyada bulur ancak Desiree’nin de intihar ettiğini öğrenir. Bir şarkıcı ve otostopçuyla birlikte bu melankolik dünyada Desiree’yi aramaya koyulur ancak tabiki hiçbir şey planladığı gibi gitmez! Film, Sundance Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü aldı. Goran Dukic’in yönettiği bu sıradışı film, izleyeceğiniz en eğlenceli aşk filmi olacak!

IMDb: 7.8

 

Brokeback Dağı / Brokeback Mountain (2005)

Brokeback Dağı / Brokeback Mountain
Brokeback Dağı / Brokeback Mountain

Bir çiftçi ve bir kovboyun yolları, yaşadıkları bölgedeki Brokeback Dağı’nda kesişir. İkili arasında zamanla oluşan çekim, son derece içten ve duygusal bir boyut kazanır. Tayvanlı yönetmen Ang Lee’nin çektiği film kısa sürede eşcinsel temalı sinemanın en önemli örneklerinden biri haline geldi. Heath Ledger, Jake Gyllenhaal ve Michelle Williams’ın başrollerinde olduğu film üç kategoride Oscar aldı.

IMDb: 7.7

 

Titanik / Titanic (1997)

Titanik / Titanic
Titanik / Titanic

“Batmaz” denen Titanic isimli dev transatlantikte tanışan Jack (Leonardo di Caprio) adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia’ya giden Rose’un (Kate Winslet) aşklarıyla birlikte tarihin en büyük trajedilerinden birine tanık oluyor. Film 1997 yılında sinemalara girmesinin ardından on iki dalda Akademi Ödülü’ne aday gösterilmiş, En İyi Film ile En İyi Yönetmen dalları da dahil olmak üzere on bir dalda kazanmıştır.İki milyar dolardan fazla gişe hasılatı yapan ilk film olan Titanic, yine James Cameron’ın filmi olan Avatar tarafından geçilene kadar bu rekoru elinde tuttu. Trajedinin yüzüncü yılını anmak amacıyla 2012 yılında filmin üç boyutlu versiyonu da vizyona girdi. James Cameron’ın yönetmenlik, senaristlik, ortak yapımcılık ve ortak kurgu yönetmenliğini yaptığı film, belki de dünya üzerinde en fazla insanın izlediği aşk filmi.

IMDb: 7.7

 

Başka Dilde Aşk (2009)

Başka Dilde Aşk
Başka Dilde Aşk

Genç bir kızın, sağır-dilsiz bir gençle olan aşkının işlendiği film aynı zamanda çekildiği dönemde güncel olan çağrı merkezi çalışanlarının sorunlarını da dile getirmiştir. Filmi İlksen Başarır yönetmiş, başrol oyuncusu Saadet Işıl Aksoy Ankara Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” Mert Fırat ” En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini almıştır. Başka Dilde Aşk, Türk sinemasında aşk filmlerine yeni bir soluk getirdi.

IMDb: 7.5

 

Muhteşem Gatsby / The Great Gatsby (2013)

Muhteşem Gatsby / The Great Gatsby
Muhteşem Gatsby / The Great Gatsby

20’li yıllarda eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York, yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway’i çeker. Yolları milyoner Jay Gatsby ile kesişir ve Carraway New York’un göz kamaştırıcı partileriyle tanışır. Aşk filmlerini sevdiğiniz kadar dönem filmlerini de seviyorsanız The Great Gatsby tam size göre! F. Scott Fitzgerald’ın aynı isimli romanından beyazperdeye aktarılan filmin başrollerini Leonardo di Caprio,Tobey Maguire ve Carey Mulligan paylaşıyor, yönetmen koltuğunda Baz Luhrmann oturuyor.

IMDb: 7.3

 

Kaynak – The Fountain (2006)

Kaynak - The Fountain
Kaynak – The Fountain

Geçmiş, bugün ve geleceği konu eden film, bir adamın sevdiği kadını kurtarmak için başından geçen bin yıllık serüveni anlatıyor. Tomas (Hugh Jackman) geçmişte 15. yüzyılda yaşayan bir kaşif, günümüzde bir bilim adamı ve 25. yüzyılda astronot olarak karşımıza çıkar. Aşkı ve ölümsüzlüğü arayan bu üç adam aslında kesişen üç farklı hikaye. Darren Aronofsky’nin çektiği filmde Tomas’ın eşini Rachel Weisz canlandırıyor.

IMDb: 7.3

 

Hep Seni Aradım – Wicker Park (2004)

Hep Seni Aradım - Wicker Park
Hep Seni Aradım – Wicker Park

Matthew (Josh Hartnett) iş yerinin penceresinden bakarken karşı kaldırımda en yakın arkadaşı Luke’a ait ayakkabı dükkanının vitrinine bakan bir kız görür. O dakika aşık olduğu kızla tanışmak için her yolu dener ve sonunda Lisa’yla (Diane Kruger) tanışır. Birbirlerine aşık olurlar ve kader ağlarını örmeye başlar. Bir gün Matthew eve döndüğünde Lisa’yı bulamaz. Aradan iki yıl geçer ve Matthew hayatını yeniden düzene sokmaya çalışırken Lisa’nın gizemli yok oluşunun arkasındaki sır açığa çıkmaya başlar. Paul McGuigan’ın yönettiği film, sizi çok şaşırtacak!

IMDb: 7.0

 

Kız Arkadaşım – My Girl (1991)

Kız Arkadaşım - My Gir
Kız Arkadaşım – My Gir

Zamanının çoğunu en iyi arkadaşıyla geçiren Vada’nın hayatı, babası Harry’nin evlenmeye karar vermesiyle bir anda kararır. Hastalıklardan çok korkan küçük kız, en büyük yıkımı en yakın arkadaşını (Macaulay Culkin) kaybetmesiyle yaşar. 90’lı yıllarda, Macaulay Culkin’in en meşhur olduğu zamanlarda çekilmiş bu romantik film, o dönemde pek çok çocuğun ölüm ve ölmek kavramları üzerinde düşünmesini sağlamıştı. Film Amerikalı yönetmen Howard Zieff’in imzasını taşıyor.

IMDb: 6.8

Kasımda Aşk Başkadır / Sweet November (2001)

Kasımda Aşk Başkadır
Kasımda Aşk Başkadır

Birbirinin tamamen zıttı hayatlar yaşayan Nelson Moss (KEANU REEVES) ve Sara Deever (CHARLIZE THERON) motorlu araçlar bölümünde tanışır. Sara erkeklerin iyi yönlerini ortaya çıkaran deli-dolu bir karakterken Nelson hayatında işten başka bir şey olmayan bir adamdır. Kısa sürede birbirlerine aşık olur ve birlikte yaşamaya başlarlar. Ancak hayatında ilk kez birine aşık olan Sara kanserdir. Pat O’Connor’ın yönettiği film, 1968 yılında Herman Raucher tarafından kaleme alınan bir hikâyenin üzerine kuruludur.

IMDb: 6.7

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz