istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Spor / Erken yaşlanmamak için meditasyon yapın

Erken yaşlanmamak için meditasyon yapın

Beden, zihin ve ruh sağlığımız açısından birçok faydası bulunduğu ispatlanmış meditasyon, hayatımızı her anlamda etkileyen ve iyileştirici güce sahip olan bir eylem. öyle ki pek aşırı zihinsel derdi ve ruhsal çöküntüleri çözmesinin yanı dizi, bedensel olarak da iyileştirici ve yenileyici bir niteliği var.

Başta kadınlar olmak üzere, insanoğlunun en derin korkularından birisi olan yaşlanmaya da çözüm bulan meditasyon, her ne kadar filmlerdeki benzeri gençleştiren sihirli bir iksir etkisi yaratmasa da şahısların zihin, ruh ve bedeninin bir bütün arasında genç kalmasına imkan sağlamakta ve kaliteli bir yaşlılık dönemi vaad ediyor.

Peki, meditasyon yaparak gerçekten geç yaşlanmak ve genç hissetmek olası mü?

Siz de bu soruların cevabını merak ediyor ve zamanında yaşlanıp, genç bir ruha sahip olmayı diliyorsanız gelin, meditasyonun bu konu hakkında size sağlayacağı faydalara bir göz atalım…

Yaşlanmaya sebep olan stres meditasyon yardımı ile azalır

Meditasyon, uzmanlara göre yaşlılık için tam bir kalkan görevi görüyor ve meditasyon yapan bir bireyin sadece bedeni değil, zihni ve ruhu da daha genç ve hür olmaktadır. bununla beraber stresin kafa düşmanı ve ruhen tam bir iyileştici konumunda olan meditasyon sayesinde nstres oranı azalıyor. Stres de yaşlanmanın en büyük sebeplerinden bir tanesi olduğu için, stresin azalması yaşlanmanın da gecikmesini sağlamakta.

meditasyon neye iyi gelir

 

Meditasyon sayesinde doğru soluk tekniklerini kullanırsınız

Meditasyon, tek kelime ile açıklanacak olursa temelde, kişinin öz bilincine ulaşması manasına gelir. Yani, meditasyon sayesinde gerçek siz ile tanışır ve ruhunuzun derinliklerine inme fırsatı yakalarsınız. Bunun dışında meditasyon yaparken, doğru bir şekilde alıp verdiğiniz nefesler sayesinde hayat kaliteniz yükselir. nedeni ise iyi biliyoruz ki birçoğumuz alışkanlık ve farkında olmadığımız stres yüzünden gün içinde nefesimizi tutuyor ve doğru bir şekilde soluk alamıyoruz. bütün bunlar da farkında olmaksızın daha erken çökmemize neden olmaktadır. işte, meditasyon yaptığınızda da doğru nefes alıp verme yardımı ile vücudunuzda da birçok şey olumlu açıdan değişiyor.

meditasyon nedir

Dingin bir ruh, daha müspet olmanızı bu da geç yaşlanmanızı sağlayacak

Meditasyonun insana bitkisel olarak verdiği sakinlik sayesinde, gün içerisinde saldırgan ve stresli davranışlarınızdan gittikçe uzaklaşacaksınız ve bu da kendinizi daha kolay yönetmenizi, daha dingin bir tanesi olmanızı sağlayacak. Bu biçimde stresin sebep bulunduğu yaşlanmayı biraz daha geciktirmiş olacaksınız.

Meditasyon yapmak, her ne kadar bedenin ve ruhun yaşlanmasını geciktirse de vücutta ve yüzde var olan yaşlılık çizgisi bu gibi belirtileri bulunmaz edecek sihirli bir fiil olarak görülmemeli. Siz de hem sıhhatli hem de mesut bir hayat için meditasyon yapabilir, bedeninizin ve ruhunuzun genç kalmasını sağlayarak yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

One comment

  1. kadın sitesi

    her zaman yoga yapmak istemiştim ama hiç fırsat olmadı açıkçası bütçe de ayıramıyordum çok. Fit in class diye bir sistem keşfettim. Yoga pilates zumba spinning gibi grup derslerine katılma imkanı sunuyor bu üyelik size. Fiyat olarak da fazlasıyla ekonomik. O an canım hangi derse girmek isterse ona katılıyorum. Tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz