Home / Aşk ve İlişkiler / Aşk Hayatı / Eski İlişkilerin İzleri Nasıl Silinir

Eski İlişkilerin İzleri Nasıl Silinir

 Eski İlişkilerin İzleri Nasıl Silinir

Erkeklerin ilişkilerde her ne kadar duygusal yoğunluğu olduğu söylense de aslında değişmeyen bir gerçek var ki bu konuda en çok üzülen, ağlayan veya mutlu olan kadınlardır. Buna ek olarak bitirilen bir ilişkinin de izleri kadınlarda daha fazla etki bırakıyor. Konumuz dahilinde sizlere birçok kişinin atlatmak istediği ve yeni bir sayfa açmak isteyen kadınlar için eski ilişkilerin izleri nasıl silinir üzerine detaylar sunacağız.

Bir İlişkinin Bitmesi Pozitif veya Negatif Güç Salgılar

Kadın veya erkek fark etmeksizin ilişkinin sona ermesiyle birlikte anlık duygu halini de yansıtan bu kapsamda ya pozitif ya da negatif bir güç duygusunu da beraberinde getirmesini sağlamaktadır. İlişkinin devam ettiği süreç boyunca huzur, sevgi, mutluluk ve saygı gibi birçok etkiyi sunan sevgilinizin, ayrılık süreci ile birlikte bu duyguların tam tersine dönmesiyle korkunç duyguları da enjekte edebilmektedir. Bunun en belirgin nedenleri ise genellikle sevdiğiniz insanın karşısında egolarınızı daha belirginleştirme veya karşısında duygu halinizle savunmasız kalmanız üzerinedir.

İlişkiden Sonra Kendinize Zaman Verin

İlişkiler sona erince utanç, kızgınlık, kaybetme, hayal kırıklığı veya pişmanlık gibi birçok farklı etkiler baş gösterebiliyor. Bu nedenle bu duygulara kapılarak kendinizi harap edip psikolojik olarak kendinizi yıpratmak yerine kendinize zaman vererek duygularınızı anlamanız size daha faydalı olacaktır. Kısa zamanda toparlanabileceğiniz gibi, aynı zamanda bu duyguları alt etmek için biraz daha fazla zaman alıcı nitelikler oluşabiliyor. Sürekli eski ilişkinizi göz önünde bulundurarak hareket etmeniz ve duygusal açıdan kendinizi yıpratmanız halinde hem kendinize, hem de yeni ilişkinize zarar verebilme durumunun ortaya çıkmasına vesile olabilirsiniz.

 Duygusal Ruhunuzu Kabullenin ve Buna Göre Hareket Edin

İlla rahatlamak için biten ilişkide ki kişiyi suçlamak size bir şey kazandırmaz. Aksine çelişkiye sokarak sizi daha da yıpratabilir. Bu nedenle size duygusal yönde bir zarar bile dahi verilse de yine de bunu göz ardı etmeyerek hatalarınızı ve karşı tarafında hatalarını kabullenmelisiniz. Son olarak negatif düşüncelerinizi artık bir kenara bırakmalısınız. Hayatın aslında güzel olduğunu ve bu güzel hayat içerisinde sizi mutlu edebilecek birilerinin halen yaşadığını kabullenmeniz gerekiyor.

 

 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

sevgililer günü planı

Sevgililer Günü Planınızı Hala Yapmadınız Mı ?

İLK BULUŞMAYI YAŞAYIN ‘Uzun yıllar geçse de seni hala ilk günkü gibi seviyorum.’ Demenin elbette …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz