Home / Kişisel Bakım / Makyaj / Etkileyici Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı

Etkileyici Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı


Doğru bir makyajla sevgilimizi, eşimizi ve arkadaşlarımızı kendimize hayran bırakmamız mümkün. Buğulu gözlere bakmaya doyamayacaklar. Kadınlar beden dilini bilhassa mimiklerini ve bakışlarını çok iyi kullanabiliyor. çarpıcı ve etkileyici bakışlarla güzelliğimize güzellik katabiliriz. Hem bakışlarımızı güçlülüğü hem de etkili göz makyajımız bunu başarır. Peki bu baştan çıkaran göz makyajı nasıl yapılıyor biraz tüyo verelim..

Siyah göz makyajında vazgeçilmez renk olmalıdır. Göz kalemi, maskara hatta bazen farımız siyah veya yakın bir tonda olmalıdır. Siyah kalemden vazgeçmek yoktur! Gözün altına ve üstüne hafifçe kalemi çekin. Eyeliner’ı siyah seçin ve uygulayın. Hafif bir kat siyah veya koyu renk farı sürün ve en son güzelce siyah rimelinizi uygulayın. ten renginize olan uyumu da çok fazla ciddi.. Soğuk ve sıcak renk tonları mevcut.

Makyaj paletinizde de bunu göreceksiniz. ten renginize ve size en müsait tonları öncelikle keşfedin. Kahve tonları mı, griler mi, yeşiller mi olmadan mavi tonları mı size uyuyor? Soğuk renkler mavi bazlı renklerdir, mavi, pembe ya da mor bu gibi.. Sıcak renkler sarı bazlıdır, yeşil, sarı, turuncu bunun gibi.. Far göz makyajında önemli bir role sahip nedeniyse size bir anlatım katıyor. Senenin trendine uyarak gölgelerden ve koyu tonlardan sıyrılın.

Açık tonları veya tek bir rengi parmaklarınızla göz kapağına yayın. Keskin bir uçla bitirmeden uç yeri iyice yaydırın. Böylece gözlere derinlik katacaksınız. Göz kalemine geçin. yine hafifçe uygulayarak parmaklarınızla fara karıştırarak hafifçe dağıtın. doğal ve bir o kadar da etkileyici görüneceksiniz. Gözün dış kısmına asla taşmayın. Maskarayı da göz altından başlayıp zik zaklar çizerek dikkatlice göz üstüne doğru sürün.

tıpkı şekilde tersinden de uygulayın. Maskaranın kahve, lacivert ya da siyah olmasına dikkat edin. Göz altı matlaştırıcı bir ürün varsa kullanabilirsiniz. Krem ürünleri tercih edin çünkü birikerek kötü görünümü önlüyor. Krem bir pudra yada göz 6 ürünü ile makyajdan evvela yorgun görünümü kapatın. Daha sonra makyaja başlarsanız daha sağlıklı bir manzara elde edersiniz.

Far sürerken püf noktamız, öncelikle daha açık tonu bütün göz kapağına yaymak. Her işlemde en son, parmaklarla dağıtmak. Bir ton koyu olan rengi de (sezonun trendine müsait tonları kullanın: pembe, şeftali, gri, bej gibi) sadece kirpik diplerine uygulayın. Kaşlar açık tonda kalsın ki, ışıltı ve anlam katsın. Kirpik diplerinden başlayarak eyeliner de kullanabilirsiniz, göz kaleminizi hafifçe dışarıdan içeriye sürün.

Daha etkili bakışlar için hafif bir kuyruk yapılabilir. Bakışlardaki derinliği en son maskara ile güçlendirin. Kaşlarınızı kaş kalemi ile şekillendirin ve kalın kaş modasını unutmayın. Kaş renginizden bir ton açık renkteki bir kaş kalemi kullanması daha doğru olacaktır. işte hanımlar, karşınızdaki kişiyi bakışlarınızla etkilemek bu kadar kolay!

Siz de derhal bu önerilerimi uygulamaya başlayın ve sonuçları benimle buradan paylaşın. Her kadın güzeldir ve bakımlı olmayı hak eder!


Check Also

Yılbaşı Gecesi Makyaj Önerileri

Yılbaşı gecesi makyaj önerileri, yılbaşı gecesi dışarı çıkarken nasıl bir makyaj yapacağınıza henüz karar vermediniz mi? Yılbaşı gecesinde farkınızı ortaya koyacak vamp bir makyaja ne dersiniz? Vamp bir makyaj yapmak için her zaman kostümlü partilere ihtiyaç yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz