istanbul escort
Home / Aşk ve İlişkiler / Ayrılık-Boşanma / Evlilikte boşanma nedenleri

Evlilikte boşanma nedenleri

Geçen akşam yeni bir kız arkadaşım çok vahim bir hata yaptı. Etrafta sebep herkes boşanıyor, bu evlilikler neden yürümüyor? Konulu bir sohbetin açılmasına önayak bulunduğu yetmiyormuş gibi bir de bu konudaki naçizane fikirlerimi duyma gafletinde bulundu ve hayal edebileceğiniz bu gibi ilişkimiz daha kök salma aşamasındayken noktalanıverdi.

Ben de o anda farkettim ki bu boşanma olayı iki cins için çok fazla ayrıcalıklı manalar taşıyor ve bir taraf için haklı olan gerekçe öteki yan için incir çekirdeğini doldurmayan neden sayılabiliyor.

işte size tartışmamızdan bir takım dipnotlar. Boşanma üzerine çeşitlemeler…

hanımların boşanma nedenleri:

  • iki taraftan birinin hayatında kalıcı başka bir münasebet oluşması. Evet, ne yazık ki kalıcı değilse geçerli boşanma nedeni sayılmıyor. Gelgeç heyecanlar için yuva yıkılması anlamsız görülüyor.
  • Dayak, alkol veya kumar üçlüsünden birisi meselesi için şiddetli bağımlılık.
  • Erkeğin çalışmayı ve eve para getirmeyi reddetmesi.

Erkeklerin boşanma nedenleri:

  • Erkeğin diğer kadınları dilekler olması, kadının farkındalığını erkeğe bakışlarıyla sürekli belirgin etmesi
  • özgür kalmak için dayanılmaz bir istek duymaya başlaması, sorumlulukların olmadığı bir dünya hayallerinin tüm gerçek dünyaya baskın gelmesi
  • Erkeğin gıcık bulunduğu ve kadının önemsemediği herhangi bir alışkanlığı kadının israrla tekrarlaması
  • Kadının dırdır ve vırvır yapması. Neyin dırdır olup bulunmadığı konusu için çevrenizdeki en yakın erkeğe danışınız.
  • eğer sevgisi bittiyse kadının gözünün üstünde kaşının olması

Gördüğünüz bunun gibi erkeklerin başlıca boşanma nedenleri kadınlarınkinden epey bir değişik, boşanma sonrası hisleri ve hayata bakışları da. fakat dilerseniz boşanma sonrası deneyimlerini bir diğer yazıya bırakalım.

. işte erkekler kadar duygusal, uçarı yaratıklar. Kadınlar ise onların ayaklarının yere basması için devamlı zorlayan gerçekçi, ayağı yerden kesilmeyen mahluklar. Bu yazıyı yazmama sebep olan tuhaf tartışmada da gene tıpkı şeyi farkettim. O hanım beni hiç birzaman uçuramayacaktı, mantıklı gerekçeleri ve planları ile bütünleşmiş ona hiç aşık olamayacaktım.

 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

İlişkilerdeki Kavganın Nedenleri

Sevmek ve sevilmek aşırı güzel bir his. Birbirini seven insanlar iyi anlaşsalar da bazen tartışmalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz