Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Fast Food Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur?

Fast Food Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur?

Bir fast food’a girdiğinizde, sunulan çeşitli seçenekler caziptir ve sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak mevcut menü seçeneklerine yakından bakarsanız, sağlıklı maddeleri de bulabileceksiniz. Bir fast food lokantasında makul bir şekilde yemek yemek için bazı fikirlere göz atalım.

Kızartılmış yiyecek yerine ızgara yiyecekler seçin

Restoran menüleri sizi görüntülere çekmeye ve gevrek kızarmış etler, patates kızartması vb. Kokulara çekmeye zorlayabilir, ancak sisteminize koymak istediğiniz bir şey değildir. Bunun yerine, garsonunuza hem vejetaryen hem de et veya deniz ürünleri çeşitlerinde ızgara seçeneklerini sorun ve bunlara sadık kalın. Ayrıca, yağsız etleri – örneğin tavuk, balık ve hindi – kırmızı etleri seçin.

Çorba ve salata olup olmadığını kontrol edin

Mümkün olduğunca sağlıklı tutmak istiyorsanız, menüden çorba ve / veya salatası seçin. Çeşitlilik geniş olmasa da, tüm büyük zincirler ve hatta daha küçük olanlar en az bir veya iki seçenek sunacaktır, bu yüzden içten, sağlıksız bir ana yemek yerine sipariş etmek iyi bir fikirdir.

Su içmeye özen gösterin

Genellikle, fazla kalorilere ve diğer kötü etkilere neden olan şey şekerli veya kafein dolu bir içecektir. Öyleyse yapay olarak aromalı milkshake’lere, soğuk kahveye ve benzerlerine hoşçakal deyin ve bunun yerine sadece su ile tutun. Ayrıca, ilave şeker içermeyen meyve bazlı smoothie’ler veya sağlıklı meyve suyu seçenekleri olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Şekerli yiyeceklerden kaçının

Fast food ortaklarındaki tatlılar kötü bir fikir. Sadece şeker, rafine un ve benzeri kokular içermez, aynı zamanda genellikle önceden hazırlanmış ve dondurulmuş olup, beslenme açısından uygun değildir. Tatlıyı atla ve evine git ve bir kase meyvenin üstüne atıştır!

Tam tahıllı ekmek ve yağsız et kullanın

Bir hamburger ve bir sandviç siparişi verirken, ızgarada pişirilmiş bir sebzenizin ve sebzelerinizin olmasını sağlamak yeterli değildir. Ayrıca, doğru ekmek türünü seçin. Tahıllı, tam buğday veya diğer tam tahıllı ekmek idealdir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Şeker Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İçindekilerŞeker Nereden Doğdu?Şeker Neyden Oluşur?Şeker Nasıl Yapılır?Rafine Şeker Sizin için Neden Kötü?Şeker Hakkında İyi Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz