istanbul escort
Gebelik Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Home / Genel / Gebelik Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gebelik Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gebelik Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gebelik Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayanlar için son derece zor olan bu dönem de ne yazık ki baylar yeterince destek olmayabiliyor. Gebelik döneminde en çok dikkat etmeniz gereken psikolojinizdir.. Sizin psikolojiniz düzgün olmalı ki bebeğinizinde psikolojisi düzgün olsun.. Gebelik dönemi için ciddi noktalardan birisi de annenin vitamin doğrultusundan kuvvetli olmasıdır. B12 vitamininin eksikliğinde bazen düşüğe sebep olabilmektedir.

Hamilelik zamanlarında hanımların karşılaştığı en büyük sorunu ise şiddetli bel ağrıları olacaktır. gebe hanımların %77 sinde görülen bu bel ağrıları bazı zaman anneyi çok fazla rahatsız ederek içinden çıkılmaz bir durum alıyor.

Gebelik döneminde sıhhatimize önem vermek, bazı besinlerden uzak durmak gereklidir. Nedir bu besinler derseniz hemen birkaçını siz okurlarımız ile paylaşalım.

İlk etapta işlenmiş et ürünlerinden ırak durmak gerekiyor, sucuk salam ve benzer gıdalar tüketilmemelidir.. Aynı şekilde sosisde bu gıdalardan bir tanesidir. Sadece gebelik dönemi için değil normal şartlarda da bu besinlerin zarar sağlayan olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Gebelikte bol bol su tüketilmeli ve sulu yemekler yenmelidir. Sulu yiyecekler kabızlığa engel olur, annenin sağlığı açısından mühim bir rol üstlenmektedir.

Bilhassa kış aylarında anne adaylarının gribal enfeksiyona yakalanma ihtimali yüksektir. Soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonla karşılaşmanız zorunda netlikle doktorunuza başvurunuz.

Asıl dikkat edilmesi ve önem verilmesi mühim bir diğer konu ise sigara ve içki olacaktır. Gebelik döneminde sigara, içki tüketmemelisiniz. Sigara ve içkinin zararlarını hepimiz netlikle biliyoruz, fakat bu hamile bayanlarda çocuğun zehirlenmesine neden olabiliyor . Sigara ve içki anne sütünü zehirlediği için bebeğinizin salığı da etkilenecektir.

Mümkün olduğunca hamile bayanların sigaradan uzak durması gerekiyor, Aksi taktirde henüz dünyaya gelmemiş olan bebeklerini kaybedebilirler.

Gebeliğin son bir ayı haricinde cinsel ilişkinin bir sakıncası yoktur, yalnız kanama ve erken doğum riski olan gebelerin cinsel ilişkiden kaçınmaları gerekmektedir.

Meme ve karında oluşan çatlaklıklar için şu ana kadar ne yazık ki kanıtlanmış bir krem bulunmamaktadır. Fakat çeşitli kremlerle bakım yapmanın herhangi bir zararı yoktur. Gebelik süresince kilo almanız bu çatlaklıkların oluşmasında büyük bir rol oynar.

Gebelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Gastrogen Nedir, Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

İçindekilerGastrogen Nedir, Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?Gastrogen’in Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir? Gastrogen Nedir, Faydaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz