Home / Yemek Tarifleri / Ara Sıcak ve Soğuklar / Gelinim Mutfakta Kızarmış Hellim Peyniri Tarifi

Gelinim Mutfakta Kızarmış Hellim Peyniri Tarifi

Hellim Kıbrıs’tan muhteşem bir peynirdir ve Yunan mutfağında favoridir. Dokularda mozzarella’ya benzer, ancak tuzlandığından biraz tuzludur ve daha fazla lezzet derinliğine sahiptir. İdeal bir ızgara peyniridir, çünkü erimemekte, güzel bir şekilde yumuşamasına rağmen. Şeklinin çoğunu koruyarak her türlü pişirme türüne kendisini iyi verir.

Kızarmış hellim eşsiz bir muamele yaratır. Ağzında erimesini beklemeyin. İstediğiniz sayıda şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu yemek bir domates garnitürünü ve bir salata suyunu gerektirir, ancak saf bir lezzet için daha çok zeytinyağı ile servis edebilirsiniz.

Hellim Peyniri Malzemeler

1 (8 ons) paket Hellim peyniri (süzülür ve 3/8 inç dilimler halinde kesilir)
Zeytinyağı (fırçalamak için)

Garnitür için
Taze öğütülmüş karabiber (tadında)
Kekik veya nane yaprağı
4 ila 5 domates (ikiye kesilmiş)
Sirke

Hellim Peyniri Yapmanın Adımları

1- Malzemeleri topla

2- Ön ısıtma yapışmaz tavada yüksek ateşte ısıtın

3- Hellim peynir dilimlerini bir kağıt havluyla lekeleyerek kurutun. Dilimleri bir tabağa yerleştirin ve her iki tarafı da iyice kaplamak için zeytinyağıyla hafifçe fırçalayın.

4- Peyniri, her bir dilim koyu kahverengi bir kabuk ortaya çıkana kadar, birinci tarafta yaklaşık 1 dakika ve diğer tarafta 1 ila 2 dakika kadar kızartın.

5- Kızartılmış peyniri bir tabağa koyun ve biber, otlar, domates ve salata suyuyla süsleyin.

Hellim Peyniri İçin İpuçları

– Hellim pişerken içecektir. Korkma – yanlış bir şey yapmıyorsun. Sadece havalandırmayı açın, bir pencere açın veya bir fanı çalıştırın.
– Peynir, pişirildiği zaman yumuşatmalıdır, fakat sıvı kaçmamalıdır ve erimez. Tutarlılığını test etmek için spatula ile dürtebilirsiniz.
– Pişmiş Hellim’i başka bir günde kullanmak için soğutmaya dikkat edin; soğutma, kızarmış hellimiyi çok sert ve katı hale getirme eğilimindedir.

Hellim Peyniri İçin Tarif Çeşitleri

– Bir zeytinyağının tadını daha fazla ısıtmak için tencereye 1/2 çay kaşığı yağ ilave edebilirsiniz.
– Domatesleri atlamak istiyorsanız, pişmiş helyumun üzerine biber, kekik veya nane ve belki biraz daha zeytinyağı serpin. Ayrıca kırmızı biber, kırmızı biber veya limon suyunu deneyebilirsiniz.
– Dilimden ziyade hellimi küplemek, sınırsız seçenek sunar; örneğin, ilave bir tekme için parçaları bir salata veya sebze tabağına bırakın.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz