Home / Kişisel Bakım / Estetik / Germe ameliyatları

Germe ameliyatları

Bilhassa 30 yaş üstü kadınların rağbet ettiği karın ve yüz germe ameliyatları`na, son yıllarda baylar de ilgi gösteriyor. Uzmanlar, bu ameliyatlarla ilgili ciddi uyarılarda bulunuyor.

insanoğlu ilerleyen yaşının etkilerinden kurtulmak ve “genç “ kalabilmek için mücadele veriyor. Bunun için yapılan germe ameliyatları`nın izleri silinemiyor. Güzel olmak uğruna estetik operasyon geçiren şahıs, sağlığının kötü yönde etkilenmesi şeklinde ikinci kez ameliyat masasına yatmak mecburiyetinde kalıyor.

Uzmanlar, yaşlanma nedenlerini açıklarken, aşırı kilo alıp eda, doğum yapma, sigara kullanma, alkol, güneş ışınları, zararlı maddelerle temas bu gibi faktörlerin deformasyonu hızlandırdığını belirtiyor. Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstriktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Seyhan çenetoğlu, yaşlılık emarelerini silmek için yapılan germe ameliyatları`nın kolay operasyonlar olmadığını, ameliyat sonrası komplikasyonların sürmesi şeklinde ikinci kez operasyona gerek olabileceğini söyledi.

Türk halkı hareketi sevmiyor
Prof. Dr. Seyhan çenetoğlu, ‘Türk halkının hareketi sevmediğini belirterek, “Bu sebeple sarkmalar pek düzelmiyor. Sonra da ameliyatla bu sarkmaları düzettirmeye çalışıyorlar. Ameliyatı olanlar sanki manken gibi bir vücuda sahip olacaklarını sanıyorlar” diye konuştu. bununla birlikte germe ameliyatı`nın basite alındığını belirterek, ameliyat olacak insana “Bir şey olmamakta canım, bir gün yatar çıkarsın, izsiz ameliyat yapıyoruz, lazerle dikiyoruz! gibi yanlış bilgiler veriliyor. Ameliyat, ameliyattır. Kilosu 80-85 boyu 1.60 santimetre olan birisini, böyle bir ameliyatla manken yapamazsınız. Sonuçta düz olarak bir elbise giyer, karın yahut sima bölgesindeki fazlalık giderilir” diye konuştu.

Aşırı kilosu olanlar dikkat!
Bu operasyonların, umumi sağlık durumu iyi olan herkese yapılabildiğini, lakin ameliyatın uygulanacağı şahısların aşırı iyi seçilmesi ve ameliyatın risklerinin anlatılmasının önem taşıdığını söz eden çenetoğlu, aşırı şişman kişilerin böyle ameliyatlardan kaçınmaları gerektiğini söyledi.

Karın ve sima bölgesinde yapılan ameliyatlar, kozmetik ameliyatlar, tıbbi sorunlar yüzünden yapılan ameliyatlardan daha az tehlike taşıyor. ancak kozmetik ameliyat için umumi anestezi uygulanması gerekebilir. genel anestezinin de bazı tehlikeleri var.

Sevimsiz izlerle sonuçlanan ve fena iyileşme bulunan ameliyata ikinci bir operasyon gerekmektedir. Sigara içmek komplikasyon riskini arttırıp, iyileşmeyi geciktireceğinden ameliyat sonrası risk oluşturur. şayet ameliyat sonrası uzun bir toparlanma süresine ve kalıcı izlere hazırsanız, ‘abdominoplasty’, “karın germe” ameliyatı olabilirsiniz.

Vücudunuzda bir yeriniz kesildiği zaman, yaranın izi kalır. Ameliyat masasına yatmadan öncelikle bu gerçeği kabullenmek zorundasınız.

Ameliyat iyi de ya sonrası…
Yeni bir hale alışmak zaman alır. Aradan biraz süre geçtikten sonra psikolojik şekilde da yeni görüntüye alışılmadığı farkedilirse cerrah, bir düzeltme operasyonu yapabilir. Ameliyatların çoğundan geri dönüş olmamaktadır. En iyisi ameliyat masasına yatmadan öncelikle türlü ihtimalleri doktorla tartışıp, ona göre karar vermektir. Burun, çene ve kulakların yöntemini değişimi genel olarak bir defa uygulanan ameliyat türleridir. Daha sık ameliyat olmak isteyenlerin, genelde 8-10 yıldan sonra bir daha tekrarlamaları gerekmektedir.

Ayrıcalıklı estetik uygulamaları

* Karın germe ameliyatları
Karın germe ameliyatı orta ve alt karın bölgesindeki çok deri ve yağ dokusunun alınmasını ve karın duvarı kaslarının gerginliğine kavuşturulmasını içeren bir ameliyattır. Bu prosedür ile sarkan karın görünümü dramatik bir şekilde düzeltilir. lakin, problemin derecesi ve buna yapılacak ameliyatın büyüklüğüne göre değişik uzunlukta kalıcı bir iz olabilmekte.

* Yüz germe ameliyatları
Sima kırışıklıklarının tedavisinde cilde lazer, kimyasal peeling ve sima germe işlemleri uygulanıyor. ten sarkıklığının yoğun bulunmadığı hallerde germe işlemi yerine kimyasal peeling uygulanıyor.

* Göz kapakları
Göz çevresinde meydana gelen sarkma için göz kapağı çevresindeki fazla yağ ve ten dokusunun çıkarılması gerekmektedir. Kırışıklıklar için de lazer, kimyasal peeling ve botilinum toksin uygulanabiliyor.

* Kaş kaldırtma
Kaş düşüklüğü ilerleyen yaşla beraber ortaya çıkan bir şeydir. Kaş kaldırma uygulaması saçlı deriden açılan 2 cm’lik bir kesik ile uygulanan bir yöntemdir.

* Alın bölgesi
Alın kırışıklığı kaş düşüklüğü ile ortaya çıkar. Bu nedenle alındaki kırışıklıklar giderilirken kaşlar da kaldırılır. Kimyasal peeling ve lazer alın kırışıklığı için de müsait bir tedavi yöntemidir.

* Ağız etrafı
Ağız etrafı kırışıklığı için yapılan tedavi alternatifleri lazer ve dermebrazyon yöntemleridir.

* Gıdık tedavisi
Liposuction yöntemi gıdık tedavisinde sıkça uygulanan bir yöntemdir. eğer gıdık alanında yağlanma dışında deri ve kas sarkıklığı da varsa o süre ten gerdirme tedavi yöntemi şekilde kullanılmaktadır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Şeker Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İçindekilerŞeker Nereden Doğdu?Şeker Neyden Oluşur?Şeker Nasıl Yapılır?Rafine Şeker Sizin için Neden Kötü?Şeker Hakkında İyi Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz